Kategorijos

Vaikiški drabužiai – kaip juos išrinkti?

Vaikiški drabužiai – vienas didžiausių galvos skausmų, su kuriais susiduria tėveliai. Vieni jiems praktiškai neskiria dėmesio, nes tai tik pinigų švaistymas, juk vaikis vis tiek greit išaugs… Kiti neriasi iš kailio stengdamiesi neatsilikti nuo vaikiškos mados tendencijų ir perka madingiausius garsių firmų rūbus. Visgi, geriausia surasti aukso viduriuką, kai ir vaikas patenkintas ir jūsų piniginė nejaučia stygiaus. Taigi, į ką reiktų atkreipti dėmesį perkant rūbus vaikams?

Kokybė ir natūralumas – geriausias pasirinkimas. Dažnai taupoma kokybės atžvilgiu, nes jie vis tiek tuoj bus išaugti, supurvinti ar suplėšyti. Dalis tiesos tame yra, tačiau lazda turi du galus – vaikiškus rūbus teks dažnai skalbti, todėl aukštesnės kokybės produktas ilgiau išlaikys savo prekinę išvaizdą, nei nekokybiški, kurie netruks išblukti ar apsivelti. Tokiu atveju jūs vėl pirksite naujus rūbus ir vėl leisite pinigus.

Kita vertus, reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad vaikų odelė yra gerokai jautresnė nei suaugusiųjų, todėl drabužiai vaikams, pagaminti iš nenatūralių audinių gali ne tik nemaloniai sudirginti odą bet ir sukelti alerginę reakciją. Nors drabužėliai pagaminti iš natūralių medžiagų, tokių kaip medvilnė, vilna ar linas, kainuoja šiek tiek brangiau, bet galite būti ramūs, kad jūsų vaiko oda kvėpuos ir nebus sudirginta. Prisiminkite, kad sintetiniai audiniai, kurie lengviau prižiūrimi niekada neatstos natūralumo, kuris ateina iš gamtos.

Judėjimo laisvės džiaugsmai patiriami tik kuomet jaučiamės patogiai. Tiesa, šita taisyklė galioja ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Drabužiai turi būti patogūs ir nevaržyti judėjimo laisvės. Jei jūsų vaikas jau keliauja į darželį ir po truputį mokosi rengtis pats, stenkitės vengti rūbų su gausybe detalių, beje kūdikių drabužėliuose smulkūs pagražinimai taip pat nėra gera idėja, nes tai kelia grėsmę vaiko saugumui.

Būkite originalūs! Ne vienus tėvus papiktina žurnalų viršeliai, kuriose pasaulinės žvaigždės savo atžalas rengia garsiausių dizainerių rūbais. Paprastai iškyla klausimas, o kam to reikia? Juk vaikas mažas dar nieko nesupranta… Taip, vaikas nesupranta, kad kiekvienas rūbas tėvams atsieina atitinkamą pinigų sumą¸ tačiau rengiant vaiką svarbiau ne piniginė išraiška, o skonis ir originalumas. Psichologai teigia, kad net mažiausiems vaikučiams apranga padeda ne tik apsisaugoti nuo darganos, bet ir lavina vaiko estetikos, skonio, tvarkos suvokimą.

Rūbai svarbūs pagalbininkai aplinkos pažinime. Remiantis psichologų nuomone vaikas turi išmokti vertinti situaciją ir kaip joje elgtis, tam gali pasitarnauti ir rūbai. Kitaip tariant, rūbai vaikams turi turėti savo paskirtį. Jei yra ypatinga proga vaiką aprengėte šventiniais drabužėliais ir leiskite jam suprasti, kad nevalia taip apsirengus taškytis dažais ir žaisti partizanus purve. Na, o jei išsiruošėte pramogauti kieme, tai renkitės tokiais drabužiais, kurių nebūtų gaila sutepti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *