Vaikų žaidimų aikštelės vakar ir rytoj

  vaiku zaidimu aikstelesRinkdamiesi būstą, mažamečių vaikų turintys ar besilaukiantys tėveliai, neretai ilgai suka galvą dėl vieno spalvingo, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingo, tačiau labai svarbaus klausimo. Tai – vaikų žaidimų aikštelės. Ar vieta, kur žais jų vaikai, lemia perkančiųjų būstą apsisprendimą?

Ne vienam vyresnio amžiaus žmogui prisiminimus metalinės rutulio formos karstykles, grubios konstrukcijos supynes, dviejų galų svarstyklės ar kitus, šalto metalo gaminius, nupurto siaubas ir skatina gerai pagalvoti, ar tai nėra kenksminga mažamečių sveikatai.

Tokie sovietinius laikus menantys architektūriniai „šedevrai“ pamažu traukiasi iš mūsų kiemų, likdami tik tuose kiemuose augusių vaikų prisiminimuose ir nuotraukų albumuose.

Šiandien vis dažniau sutiksite akį traukiančias, modernias, spalvotas vaikų žaidimų aikšteles, dažnai net daugiafunkcines, lavinančias vaizduotę, skatinančias dūkti užmiršus viską pasaulyje.

Aikštelės gaminamos iš saugaus plastiko, medžio, įmontuojant saugių silikoninių, guminių detalių. Dažomos ryškiomis, akiai maloniomis spalvomis ar net imituojančios boružėlę, bitutę ar kokį kitą vaikus nustebinantį personažą. „Kur tu, Jonuk?“ – klausia mama. „Aš čia, mama, bitutės Majos pilvuke“, – atsako linksmas vaikiškas balsas.

Mėgaukimės spalvingomis vaikų žaidimų aikštelėmis, džiaukimės savo vaikų šypsena ir nepamirškime fotografuoti, nes po trisdešimt metų šias karstykles, ko gero, kažkas pakeis taip, kaip jos dabar keičia senąsias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.