Vandenlentės: ekstremalaus poilsio paieškos

vandenlenteNorite savo laisvalaikį praturtinti kažkuo nauju ir jaudinančiu? Puiku, jeigu dar nebandėte, siūlome Wakeboarding t.y. vandenlenčių sportą. Šios sporto šakos žinovai tvirtina, jog geras emocijas vandenlenčių sportas garantuoja neabejotinai. Tuo tarpu, naujokams tai gali kelti abejonių ir nemažai klausimų. Taigi, kas tos vandenlentės ir kokias pramogas jos gali pasiūlyti?

Vandenlenčių sportas atsirado iš labai paprastos idėjos: slysti vandens paviršiumi stovint ant banglentės ir traukiant vandens kateriui. Tačiau iškilo viena problema. Pasirodo, taip valdyti banglentę yra gana sudėtinga. Reikėjo ieškoti kitos išeities. Taip atsirado vandenlentė. Vandenlenčių sportas priskiriamas ekstremalaus sporto kategorijai. Sportininkas laikosi ant specialios lentos vandens paviršiuje ir yra lynu tempiamas vandens katerio.

Vyrauja nuomonė, jog vandenlenčių  sporto atsiradimo „ kaltininkas“ yra banglentininkų ir snieglentininkų nuobodulys esant netinkamoms sąlygoms sportuoti. Juk banglentininkams reikalingas vėjas, o snieglentininkams – sniegas. Tuo tarpu vandenlenčių sportas yra visiškai nepriklausomas nuo oro sąlygų.

Wakeboarding – tai puiki galimybė pakilti į orą, atliekant nesudėtingus triukus. Be abejonės, jeigu visose gyvenimo srityse siekiate žengti į priekį ir tobulėti, tai ir vandenlenčių sporte Jūsų atliekami triukai su laiku taps vis sudėtingesni. Tam puikiai pasitarnaus tramplynai. Apie juos slidžių, banglenčių, snieglenčių ar riedučių sporte galima tik pasvajoti. Vanduo užtikrina minkštą nusileidimą, o dėvima neskęstanti liemenė leidžia pramogauti bet kokio amžiaus ir net pačius menkiausius plaukimo įgūdžius turintiems žmonėms.

Dalyvaujant diskusijose apie vandenlentes, tenka išgirsti „Lietuva – vandenlenčių sporto šalis“. Toks posakis visai nestebina, kai pasidomėjus statistika, mūsų šalyje randama net 32 vandenlenčių sporto parkai. Visai neseniai, vos prieš 6-7 metus šią sporto šaką atradę lietuviai, ją stipriai pamėgo. Šiomis dienomis pagal vandenlenčių parkų skaičių tenkantį vienam mūsų tautiečiui, Europoje Lietuva yra pirmaujančioje vietoje. Šio verslo atstovai teigia, jog šaltuoju metų sezonu, kai vandenlenčių sportas dėl šalto oro tampa nepopiuliarus gamtos vandens telkiniuose, parkų lankytojų skaičius sumuša visus rekordus.

Tad ką jums gali pasiūlyti vandenlenčių parkai? Daugelyje jų galite rasti itin skirtingo sudėtingumo trasas, kurias pagal savo patirtį vandenlenčių sporte, galės išsirinkti ir vos pradedantieji,  ir jau profesionalai. Na, tiems, kurie dar nedrįsta išbandyti vandenlentės, parko darbuotojai siūlo įvairias parko terasas, kuriose su karštu kavos ar arbatos puodeliu galėsite palaukti savo atlydėtų sportuojančių draugų arba tiesiog stebėti jų ekstremalius nuotykius ant vandens. Kas žino, gal būt vieną dieną ir Jūs ryšitės stoti ant vandenlentės. Ją išmėginę žmonės sako, jog tai visiškai nesudėtinga, o geros emocijos ir įspūdžiai – garantuoti.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.