Vartojamosios paskolos neauga

Pastaraisiais metais bankai niekaip nesugeba padidinti vartojimų kreditų portfelio, nors ekonomika ir atsigauna, ir atrodytų gyventojai vis drąsiau turėtų pradėti skolintis, juolab, kad išduodamų būsto paskolų skaičiuos 2014 metais daugėja. Kokios priežastys tai lemia, nagrinėja vartojamosios paskolos skaičiuoklė.

Iš tiesų, Lietuvoje gerėjant bendrai ekonominei situacijai, nežymiai, bet didėjant atlyginimams, gyventojų lūkesčiai auga, jaučiasi labiau užtikrinti dėl ateities, tad tuo pačiu skolinimasis aktyvėja tiek ir būsto, tiek ir vartojimo srityje. Bet kodėl to nejaučia bankai? Čia galima išskirti dvi esmines priežastis:

1) Bankai vis dar atsargiai linkę vertinti žmonių galimybes grąžinti kreditą, todėl vartojimui gauti pinigų nėra gauti taip paprastai kaip prieš kirzę. Gana aukšti reikalavimai pajamoms ir švariai kredito istorijai riboja daugelio galimybes pasiskolinti iš banko. Dar ne paslaptis, Lietuvoje veikianti vokelių sistema taip pat nepadidina šansų įrodyti savo mokumo.

2) Aktyvi ir agresyvi greitųjų kreditų bendrovių veikla leidžia joms nugriebti nemenką dalį klientų, kurie nori pasiskolinti vartojimui. Tokios galimybės kaip gauti norima sumą SMS ar internetu per itin trumpą laiką daro šią paslaugą labai prieinamą. Bet žinoma, pagrindinė priežastis, kad greitus kreditus išduodančios bendrovės kelia daug mažiau reikalavimų savo klientams ir linkusios priimti netgi labai rizikingus skolinkus.

Bankams neduoda privalumo netgi tai, kad palyginus su konkurentais jų palūkanų normos už vartojamąsias paskolas yra juokingai mažos – banke galima pasiskolinti už maždaug 13% – 15% metinių palūkanų, kai tuo metu už greitą paskolą tenka sumokėti iki 160%. Kaip žymiai skiriasi kredito kaina galite matyti paskaičiavę galimas įmokas paspaudę ant nuorodos  paskolos skaiciuokle.

Kas laukia bankų toliau? Panašu, kad bankuose vartojimo paskolų išdavimas neturėtų toliau mažėti, bent jau ilgą laiką, nes greitieji kreditai yra vis labiau reguliuojami, mažinant jų prieinamumą, o stabilizuojantis ekonomikai ir patys bankai vis dražniau ir drąsiau patenkins savo klientų paraiškas, bei aktyviau kvies skolintis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.