Kategorijos

Vartojimo kreditas šiuolaikiniame pasaulyje

Skolintis ir skolinti pinigus žmonės pradėjo jau gilioje senovėje. Paskolų istorija, prasidėjusi dar antikinės Romos laikais, tebesitęsia ir mūsų dienomis. Reikia pastebėti, kad bėgant amžiams, dešimtmečiams ir metams imti kreditus tampa vis populiariau, – niekas mūsų laikais nebenori laukti keletą metų tam, kad įsigytų reikalingą buitinės technikos prietaisą ar automobil5, nusipirktų ir įsirengtų butą ar netgi susitaupytų pinigų kelionei į šalį, kurią svajoja aplankyti. Be būsto kreditų, priklausomai nuo skolinimosi sumos ir pinigų panaudojimo paskirties, kreditai gali būti skirstomi į dvi rūšis – tai yra gretasis kreditas ir vartojimo kreditas.

Greitasis kreditas – tai nedidelė kelių šimtų litų paskola, kurią gali suteikti greitojo kredito įstaigos ir kai kurie komerciniai bankai. Vartojimo kreditas – didesnė paskola, jos suma sieka nuo tūkstančio iki kelių dešimčių tūkstančių litų. Vartojimo kreditą galima gauti visuose Lietuvos komerciniuose bankuose, o taip pat ir internetiniuose bankuose, tokiuose, kaip BIGBANK. Kadangi šio kredito suma kartais yra gana didelė, kad jį gautų, klientas gali būti paprašytas pateikti tam tikrus dokumentus, įrodančius jo mokumą, pavyzdžiui, banko patvirtintą tam tikro laikotarpio banko sąskaitos išrašą.

Šiuolaikiniame pasaulyje vis labiau plintant internetinėms paslaugoms, atsirado galimybė ir paskolas imti šiuolaikiškai, greitai ir patogiai,-  tai yra internetu. Ne išimtis ir greitieji kreditai. Prieš keletą metų mūsų valstybės komerciniai bankai tokios galimybės dar nesiūlė – norėdami gauti kreditą, žmonės turėdavo gaišti laiką ilgose bankų eilėse, ranka pildyti kredito paraiškos blankus ir juose nurodyti beaglę informacijos. Neretai atsitikdavo taip, kad bepildant juos, pasitaikydavo įvelti ir ne vieną klaidą, o po to ilgai ir nuobodžiai pildyti kredito paraišką iš naujo.

Daugeliui žmonių nemalonias asociacijas sukelia ne tik šie nepatogumai, bet ir tai, kad norėdami gauti vartojimo paskolą, jie neišvengiamai turi bendrauti su banko vadybininku, kuris, nors ir kiekvieną dieną mato keliasdešimt tokių pat paskolų prašytojų, vis dėl to yra gyvas žmogus ir nežinia, ką jis galvoja, – galbūt žvelgia į prašantįjį pakolos su užuojauta, o gal kaip į nevykėlį, kuris nesugeba išspręsti savo finansinių problemų, nepasiskolinęs pinigų. Greičiausiai iš tikrųjų taip nėra, bet kadangi kiekvienas žmogus, besiskolinantis pinigų, tuo metu yra psichologiškai šiek tiek labiau pažeidžiamas ir jautrus, šis aspektas renkantis paskolos ėmimo būdą taip pat turėtų būti svarbus.

Tuo tarpu, vartojimo kreditas, imamas internetu, apsaugo žmogų nuo daugelio nemalonių psichologinių išgyvenimų, be to, sutaupo daug laiko. Supratę tai, o galbūt ir pajutę konkurenciją iš internetinių bankų, komercinių bankų vadovai įdiegė galimybę vartojimo kreditą gauti ir per banko internetinį tinklapį, palikdami tokias pat kredito grąžinimo sąlygas, kaip ir imant jį įprastu būdu. Nieko keisto, kad toks šiuolaikiškas paskolų teikimo būdas pritraukė nemažai naujų klientų, O besiskolinančių internetu skaičiai nuolatos auga.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *