Kategorijos

Vasarinės padangos – ką būtina žinoti?

vasarines padangosArtėjant šiltajam sezonui laukia nemažai darbų. Vienas jų – pakeisti automobilio padangas iš žieminių į vasarines. Žinoma, tai nėra taip sudėtinga, kaip besiruošiant žiemai, nes vasarą didžiausias išbandymas padangoms ne ledas ar pūga, o šlapias asfaltas. Tačiau ir tai gali tapti nemažu iššūkiu, ypač važiuojant per liūtį magistrale. Vasarinės padangos tampa aktualios tada, kai lauko temperatūra keletą savaičių siekia 7 laipsnių temperatūrą, bet yra ir daugiau taisyklių, kurių verta laikytis. Taigi, žemiau skaitykite keletą svarbių patarimų į ką atkreipti dėmesį, kai nusprendėte, kad jūsų kitas pirkinys – naujos padangos.

Pirmiausia, svarbu neskubėti ir išsirinkti tinkamiausią laiką padangoms keisti. Nors, kaip minėjome, tai įprasta daryti kai keletą savaičių laikosi 7 laipsnių ir didesnė temperatūra, kartais verta luktelėti, kad įsitikintumėte ar tai nėra trumpalaikis atšilimas. Lietuvos oro sąlygos neretai mėgsta nustebinti, tad netikėtas šaltukas gali užklupti ir balandžio mėnesio pabaigoje. Žinoma, žieminės padangos šiltuoju sezonu dėvisi greičiau, o būtent tai neretai ir skatina skubėti keisti jas į vasarines. Tačiau vasarinės padangos jūsų automobiliui geriausiai tiks tada, kai oro temperatūra bus 7 laipsniai arba didesnė keletą savaičių iš eilės tiek dieną, tiek naktį.

Jei vasarines padangas renkatės patys, atkreipkite dėmesį į Europos sąjungoje galiojančią padangų žymėjimo sistemą, kai svarbiausi kriterijai – triukšmingumas, pasipriešinimas riedėjimui ir sukibimas šlapiame kelyje. Triukšmingumo lygis nurodomas decibelais, o kiti du kriterijai yra skirstomi į kategorijas nuo A iki G. Taigi, ieškodami naujų vasarinių padangų atkreipkite dėmesį į visus šiuos tris kriterijus ir rinkitės aukščiausias kategorijas. Tai itin svarbu, nes tarp geriausių ir prasčiausių padangų yra išties nemažas skirtumas, o būtent nuo to priklauso jūsų stabdymo kelias. Vertinkite savo saugumą.

Jei esate gana praktiškas vairuotojas ir stengiatės automobilį naudoti ekonomiškai, prieš įsigydamas naujas vasarines padangas atkreipkite dėmesį į jų pasipriešinimą riedėjimui. Ši charakteristika svarbi, kadangi nuo to priklauso automobilio degalų sąnaudos. Rinkdamiesi vienas ar kitas padangas galite sutaupyti arba priešingai – ateityje išleisti daugiau pinigų kurui.

Komforto gerbėjams patartina atsižvelgti ir į vasarinių padangų triukšmo lygį. Mat būtent nuo nurodytų decibelų priklauso garsas automobilio salone. Tad jei mėgstate ramybę ar maloniai skambančią muziką, kurią galite klausytis be jokių trukdžių, rinkitės vasarines padangas su itin mažu triukšmingumo lygiu.

Automobilio padangas vertėtų keisti, kai protektoriaus gylis sumažėja iki 1,6 mm, bet jei norite važinėti saugiau ir jaustis ramiau nelaukite šios ribos ir naujomis padangomis pasirūpinkite iš anksto. Tai jums leis užtikrinti padangų efektyvumą važiuojant šlapiu keliu.

Beje, kokių taisyklių besilaikytumėt, kai laukiat šiltojo sezono ir renkatės naujas padangas, visada atsižvelkite į gamintojo nurodytus padangų matmenis ir greičio kategoriją. O www.balsana.lt rasite išties didelį padangų pasirinkimą, tad garantuotai išsirinksite tai, kas jums labiausiai tinka.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *