Kategorijos

Veido odos priežiūra

Moschino-CheapandChic-SS2005-LovePerfume-Campaign-02 Medaus ir braškių kaukės gali sudirginti veido odą, todėl, pir­mą kartą jas darant, reikia įsitikinti, ar nebus alerginių reakcijų. Kaip tai daroma? Ant nedidelio odos lopinėlio, geriausiai už au­sies, reikia uždėti truputį medaus arba braškių minkštimo, o po 15 minučių nuplauti virintu vandeniu. Padidėjęs jautrumas iš­ryškėja iš karto ar po tam tikro laiko dilgėline, ryškiu paraudimu ar deginimu. Todėl po mėginio kaukę galima daryti tik praėjus 24 arba net 48 valandoms.

Sausos vyro veido odos priežiūra

            Vyrų veido oda sausa būna daug rečiau negu moterų. Tada ne malonu skustis, nes oda paprastai suerzinama, ją lyg degina. Kad taip nebūtų, 5 minutes prieš skutimąsi veidą reikia paįtepti plonu valomojo kremo sluoksniu, kad visas kremas susigertų j odą. Po 5 minučių kremo perteklius nuvalomas marline servetėle. Vėliau veidas muilinamas muilu arba tepamas skutimosi kremu (kremas mažiau erzina odą) ir skutamasi. Nusiskutus veidą reikia prausti virintu vandeniu ir tepti minkštinamuoju losjonu. Žiemą veidą galima dar patepti riebiu, o vasarą — pusiau riebiu kremu ir tru­putį papudruoti.

Riebi oda

             Oda yra riebi, kai jos riebalų liaukos išskiria per daug sekreto. To­kia ji būna įvairiais gyvenimo tarpsniais, bet dažniausiai tiek mer­gaičių, tiek berniukų lytinio brendimo laikotarpiu. Odos riebalų liaukų sekrecija sustiprėja netinkamai maitinantis, sergant skran­džio ir žarnyno ligomis, trūkstant vitaminų organizme, sutrikus vegetacinės nervų sistemos veiklai.

Sustiprėjusi odos riebalų liaukų sekrecija ypač nemaloni žmo­nėms, dirbantiems dulkėtoje patalpoje. Ant odos nusėdusios dul­kės susimaišo su riebalais, prasiskverbia j odą ir ją suerzina. Taip prasiskverbusios nuodingosios medžiagos gali apnuodyti organizmą hermes kvepalai.Riebi oda dažniausiai yra pilkšva, blizganti, jos poros išsiplė­tusios (tamsūs taškeliai). Kartais ji panaši į apelsino žievę.Riebi oda nėra jautri atmosferos veiksniams, vandeniui ir mui­lui, bet neatspari infekcijai, greitai supūliuoja. Todėl riebią odą reikia kruopščiai higieniškai prižiūrėti, dažnai dezinfekuoti.Reikia stengtis neliesti veido rankomis, jo nekasyti ir nedras­kyti. Rankos ir veidas visada turi būti švarūs, nagai trumpai nu­kirpti. Kategoriškai draudžiama nemokšiškai spaudyti spuogus.

Riebią odą reikia plauti 2 kartus per dieną šiltu vandeniu su neutraliu arba glicerininiu muilu, o paskui — šaltesniu vandeniu. Vakare veidas prausiamas ypač kruopščiai, kelis kartus išmuili­namas ir nuplaunamas. Į vandenį, kuriuo prausiamas veidas, gali­ma įberti truputį valgomosios druskos (1 šaukštelį į 1 1 vandens).

Vietoj muilo kartkartėmis galima vartoti šiltas išrūgas, po to veidą nuplauti šiltu vandeniu ir nušluostyti vatos tamponu, su­vilgytu losjonu riebiai odai. Nelabai riebią odą gerai galima de­zinfekuoti naminėmis priemonėmis: 1 šaukštelį boro rūgšties iš­tirpinti stiklinėje karšto virinto vandens, įlašinti 20 lašų glicerino ir į atvėsusį tirpalą įpilti 1/2 stiklinės degtinės.

Gelsvoką riebią odą reikia valyti agurkiniu losjonu, kurį gali­ma ir pačiam pasigaminti. Svariai nuplautą nedidelį agurką su­pjaustyti plonais griežinėliais ir užpilti stikline degtinės. Po 10 dienų skystį nukošti ir supilti į sandariai uždaromą butelį.

Odą su nedideliais spuogeliais galima plauti rūgusiu pienu arba daryti rūgusio pieno kaukes. Keliais sluoksniais sulankstytoje mar­lėje iškerpamos angos burnai ir akims, po to ji su vilgoma rūgusiu pienu, uždedama ant veido ir laikoma 15—30 minučių (pradėjusi džiūti marlė vėl suvilgoma ir uždedama ant veido). Vėliau veidas plaunamas ta pačia marle ir perplaunamas iš pradžių šiltu, o pas­kui šaltu vandeniu. Tokias kaukes reikia daryti bent 2 kartus per savaitę 6—8 savaites.

Jautri vandeniui ir muilui riebi oda nusiprausus traukiasi, pleiskanoja ir parausta. Tokį veidą reikia prausti ramunėlių nuo­viru (1 šaukštelis stiklinei vandens). Jei spuogai nedideli, naudin­ga veidą prausti avižinių dribsnių nuoviru (2 valgomieji šaukštai avižinių dribsnių ir 1 šaukštelis druskos stiklinei vandens) ir nu­plauti parūgštintu vandeniu (rūgščių obuolių žieves arba išspaustą citriną  užpilti vandeniu ir palikti porai valandų).

Moterys spuoguotą veidą, kurio oda nelabai jautri, nusiprau­susios su muilu, gali patepti avižiniais dribsniais, užpiltais 3% vandenilio peroksido tirpalu, o po to nuplauti šaltu vandeniu.Rytą reikia veidą prausti iš anksto pasigamintu skysčiu, tepti drėkinamuoju arba vaikų kremu, o tik po to pudruoti.Riebiai ir jautriai odai naudingos kaukės iš suplakto kiaušinio baltymo, vitaminų C bei B tabletės ir šaukštelio bulvinio krakmo­lo. Vitaminų tabletės ištirpinamos 2 valgomuosiuose šaukštuose virinto vandens, į gautą košelę įberiamas šaukštelis krakmolo ir išplaktas baltymas. Kaukė laikoma 20—30 min. ir nuplaunama ramunėlių nuoviru. Riebiai veido odai tinka ir kitos kaukės.

Mielių kaukė. 1 šaukštelį mielių sumaišyti su 1 šaukšte­liu pieno.

Spanguolių kaukė. 1 šaukštelį spanguolių sulčių ir 1 šaukštelį bulvių krakmolo sumaišyti su išplaktu kiaušinio baltymu.

Obuolių kaukė. 2 valgomuosius šaukštus sutarkuoto sal-džiarūgščio obuolio (pepino, antaninio) sumaišyti su išplaktu kiau­šinio baltymu arba su 1 šaukšteliu bulvių krakmolo.

Uždėtos kaukės laikomos 15—20 minučių, o po to nuplauna­
mos drungnu vandeniu.

Pagyvenusiems žmonėms, kurių veido oda riebi ir yra ryškių raukšlių (ypač apie akis ir ant kaklo), veidą reikia tepti pusiau riebiu kremu nuo raukšlių, kuriuose yra ženšenio šaknies, pla­centos, chlorofilo, jonažolės ekstrakto ir kt.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *