Kategorijos

Veiksmingi patarimai, padėsiantys apsaugoti savo išmanųjį telefoną

Dabartiniai išmanieji telefonai gerokai skiriasi nuo anuomet įprastais buvusių „Nokia“ ir atlenkiamų telefonų, naudotų nuo 1990-ųjų pabaigos iki 2000-ųjų pradžios. Šiuolaikiniai telefonai yra elegantiški, gerokai technologiškai pažangesni ir funkcionalesni. Kas tada galėjo pagalvoti, kad ateities telefonai galės fotografuoti ir net leisti naršyti internete?

Kita vertus, išmanieji telefonai yra trapūs, jautrūs ir linkę į įvairias saugumo grėsmes – ne tik vagystes, bet ir kibernetinius įsilaužimus, dėl kurių gali nukentėti asmeniniai duomenys ir netgi įvykti finansinio pobūdžio vagystės. Vis dėlto mes dieviname savo išmaniuosius telefonus nepaisant jų trūkumų. Tai pirmas dalykas, kurį patikriname ryte, ir paskutinis dalykas, kurį patikriname prieš eidami miegoti. Kai kurie žmonės, pavyzdžiui, verslininkai ir laisvai samdomi darbuotojai, savo išmaniuosius telefonus laiko investicija, kuria jie pasikliauja norėdami atlikti darbus ir įgyvendinti daugumą kasdienių užduočių.

Kad ir kokį vaidmenį jūsų gyvenime atlieka išmanusis telefonas, pasirūpinkite, kad jis tarnautų ilgiau, naudodamiesi šiais naudingais telefono apsaugos patarimais.

Telefonų dėklai ir ekrano apsauga

Įsigykite vandeniui ir smūgiams atsparų telefono dėklą, kuris padengtų išmaniojo telefono nugarėlę, šonus ir kampus. Šis telefono priedas užtikrina pakankamą telefono apsaugą nuo atsitiktinių kritimų ir galimos vandens žalos. Šiuolaikiniai telefonu deklai pasižymi labai dideliu asortimentu, iš kurio galite pasirinkti jums geriausiai tinkantį telefono dėklą.

Taip pat turėtumėte nepamiršti apsaugoti ir savo išmaniojo telefono ekraną. Net jei jūsų mobilusis prietaisas padengtas įbrėžimams ir smūgiams atspariu stiklu, jis vis tiek gali būti įbrėžtas, jei įdėsite jį į rankinę kartu su raktais, monetomis ar bet kuriais kitais aštriais ir kietais daiktais. Geriausia, kad iš karto po išmaniojo telefono įsigijimo, jis būtų įdėtas į patvarų ir kokybišką telefono dėklą bei kartu būtų apsaugotas jo ekranas.

Nelaikykite telefono dideliame karštyje

Be vandens, perkaitimas yra dar vienas veiksnys, galintis pražudyti jūsų telefoną. Todėl nepalikite jo tiesioginiuose saulės spinduliuose arba šalia šilumą skleidžiančių prietaisų, pavyzdžiui, viryklės ir orkaitės – kad neperkaitintumėte savo išmaniojo telefono baterijos.

Saugokite išmanųjį telefoną nuo sudrėkimo

Ar kada nors patyrėte tą širdį veriančią akimirką, kai telefonas netyčia įkrito į tualetą? Arba ant jo išpylėte puodelį kavos? Kai vanduo pasiekia jautrias vidines išmaniojo telefono dalis, jis gali sukelti koroziją arba trumpąjį jungimą. Todėl saugokite telefoną sausai ir laikykite atokiau nuo bet ko, kas gali jį sušlapinti. Net jei jūsų išmanusis telefonas yra atsparus vandeniui, jis vis tiek nėra visiškai atsparus vandeniui – tai reiškia, kad ilgai mirkęs jis bus pažeistas.

Laikykite išmanųjį telefoną saugioje vietoje

Kai nenaudojate savo išmanųjį telefono, nepalikite jo ant stalo, kėdės ar bet kokio kito paviršiaus, kur jį gali nuversti vaikai, naminiai gyvūnai ar neatidūs kolegos. Kad telefono nepavogtų, keliaudami nelaikykite jo priekinėje kuprinės kišenėje. Taip pat būkite atsargūs laikydami telefoną kelnių ar suknelės kišenėje – jis gali nuslysti sėdint. Kad būtumėte ramūs, investuokite į nuo vagysčių apsaugotą krepšį arba kuprinę. Nuo vagysčių apsaugotos rankinės sukurtos taip, kad neleistų vagims prieiti prie jūsų telefono, piniginės ir kitų vertingų daiktų.

Tinkamai įkraukite telefoną

Pasistenkite imtis tinkamų priemonių, kad prailgintumėte savo išmaniojo telefono akumuliatoriaus veikimo laiką laikydamiesi šių išmaniojo telefono įkrovimo patarimų:

  • Naudokite originalų telefono įkroviklį ir įjunkite jį tiesiai į elektros lizdą, o ne prie automobilio USB adapterio ar kompiuterio.
  • Nepalikite krauti išmaniojo telefono per naktį ir pernelyg ilgai.
  • Neleiskite akumuliatoriui išsikrauti dažniau nei kartą per mėnesį. Nuolat laikykite akumuliatorių įkrautą nuo 40 % iki 80 %. Venkite pilno įkrovimo ciklo (nuo 0 % iki 100 %). Tai yra vertingas jūsų išmaniojo prietaiso apsaugos patarimas, kurio jokiu būdu neturėtumėte pamiršti.
  • Prieš įkraudami nuimkite telefono dėklą, kitaip jis gali perkaisti.
  • Užuot visiškai įkrovę telefoną, įkraukite jį iš dalies iki 80 %.
  • Idealiu atveju telefonas turėtų būti išjungtas, kai jis įkraunamas. Jei jums reikia, kad telefonas nuolat būtų įjungtas, bent jau venkite tuo metu žiūrėti vaizdo įrašus, žaisti žaidimus ar atlikti bet kokias intensyvias užduotis.

Įsigykite telefono draudimą

Kad ir kaip atsargiai elgtumėtės su savo išmaniuoju telefonu, vis tiek gali nutikti nelaimingas atsitikimas. Ką daryti, jei telefonas visiškai sugadinamas, o jūs dar neturite pakankamai pinigų naujam telefonui įsigyti? Už minimalią mėnesinę įmoką galite apdrausti savo išmanųjį telefoną ir mažiau nerimauti, kad jis bus pavogtas ar sugadintas. Nors išmaniojo telefono draudimo įsigijimas atrodo kaip papildomos išlaidos, iš tikrųjų tai yra pigiau nei pirkti naują pakaitinį sugadinto ar pavogto telefono įrenginį.

Užtikrinkite išmaniojo telefono apsaugą nuo įsilaužėlių

Telefone saugoma daug jautrios informacijos – nuo e. pašto paskyros ir socialinių tinklų profilių iki mobiliosios bankininkystės programėlių ir kitų mobiliųjų programėlių, kuriose saugomi jūsų asmeniniai duomenys ir slaptažodžiai. Taigi, pasistenkite užkirskite kelią įsilaužėliams gauti prieigą prie jūsų konfidencialios informacijos praktikuodami šiuos mobiliųjų įrenginių saugumo patarimus:

  • Užrakinkite telefoną prieigos kodu. Jei naudoti slaptažodį jums per daug nepatogu, naudokite išmaniojo telefono veido atpažinimo arba pirštų atspaudų nuskaitymo funkciją, kad jį užrakintumėte ir atrakintumėte.
  • Venkite jungtis prie viešojo „Wi-Fi“ ryšio kavinėse, prekybos centruose, oro uostuose ir kitose panašiose vietose. Naudotis privačiais mobiliojo ryšio duomenimis yra saugesnis būdas prisijungti prie interneto.
  • Įdiekite operacinės sistemos ir programų naujinius, kai tik gausite pranešimą apie tai. Neignoruokite ir neatidėliokite operacinės sistemos ir programėlių atnaujinimų.
  • Įdiekite antivirusinę programą, kad apsaugotumėte savo asmeninius išmaniajame telefone laikomus duomenis nuo kenkėjiškų programų. Šiuo metu populiariausios išmaniųjų telefonų antivirusinės programos yra „Bitdefender“, „McAfee“ ir „Avast“.
  • Tvarkykite programėlių leidimus. Eikite į telefono nustatymus ir raskite programėlių leidimų tvarkytuvę, kurioje galite įjungti arba išjungti mobiliosios programėlės leidimus naudotis jūsų buvimo vieta, kamera, kontaktais ir kita informacija.

Atlaisvinkite vietą išmaniajame telefone

Pastaruoju metu labai stringa jūsų išmaniojo telefono veikimas? Gali būti, kad jį jau reikia išvalyti. Laikui bėgant išmaniuosiuose telefonuose, ypač „Android“ įrenginiuose, naudojant kaupiasi „šiukšlės“, užimančios daug vietos atmintyje. Kad telefonas veiktų sparčiau ir optimizuotumėte jo veikimą, reikia kartkartėmis atlaisvinti jo atmintį. Tam, kad tai padaryti jums būtų lengviau, pateikiame keletą būdų, padėsiančių atlaisvinti daugiau vietos išmaniajame telefone ir paspartinti jo veikimą:

  • Ištrinkite nenaudojamas programas.
  • Naudokite išmaniajame telefone integruotą programėlę (arba atsisiųskite programėlę, jei jos telefone nėra), kad išvalytumėte „šiukšles“, pvz., nereikalingą talpyklą ir nenaudojamus failus.
  • Padidinkite išmaniojo telefono saugyklos talpą naudodami „microSD“ kortelę ir perkeldami senus failus į debesų saugyklos programą, pvz., tokią kaip „iCloud“, „Dropbox“ ar kt.

Pabaigai

Suteikite savo išmaniajam telefonui tokią mobiliojo įrenginio apsaugą, kokios jis nusipelno, kad jis tarnautų jums kaip įmanoma ilgiau ir jums nereikėtų taip greitai pirkti naujo išmaniojo telefono.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *