Kategorijos

Veiksmingos priemonės nagų grybeliui gydyti

Nagų grybelis (onichomikozė) yra problema, su kuria susiduria daugelis žmonių. Pagrindinė ligos priežastis yra grybelinė infekcija, kuri paveikia nagų plokšteles ant rankų ir kojų. Tai sukelia nagų fragmentų sustorėjimą, deformaciją, laminavimą.

Nemalonus nagų plokštelių atsiradimas sukelia psichologinį diskomfortą pacientui. Tačiau, be kosmetinio defekto, liga gali sukelti rimtesnių sveikatos problemų. Todėl būtina pradėti gydymą nuo pirmųjų nagų grybelio požymių.

Pagrindiniai nagų grybelio simptomai.

Nagus veikia grybelis tiek ant rankų, tiek ant kojų. Tačiau ant kojų patologija yra daug dažnesnė. Onichomikozės diagnozė nėra ypač sudėtinga. Iš pradžių nagai tampa šiurkštūs, tada pasikeičia jų spalva, o nagų plokštelė įgauna gelsvą atspalvį.

Atsiranda ir kitų būdingų simptomų tokiu kaip:
» Nago plokštės storis didėja.
» Atsiranda defektų juostelių, pažeidimų, lenkimų pavidalu.
» Nagai pleiskanoja ir trupa
» Atsiranda nemalonus kvapas
» Šalia paveiktų plokštelių yra odos paraudimas ir stiprus niežėjimas

Jei nesiimsite veiksmų, nagas visiškai išges ir nusilups. Kai kuriais atvejais nagų grybelio gali būti sukelta egzema, psoriazė, dermatitas ir netgi išplisti į vidaus organus. Laimei, tokie atvejai yra labai reti. Dažniausiai pacientai kreipiasi į podologą, kai atsiranda simptomų, kurie sukelia diskomfortą.

Kur pradėti nagų grybelio gydymą

Visų pirma, jums reikia apsilankyti pas podologą. Viena iš geriausiai užsirekomendavusiu klinikų yra Podologijos klinika Vilniuje. Šioje klinikoje nėra gydoma aklai. Klinikos podologas jums atliks išsamius laboratorinius tyrimus, nagų grybelio infekcijos tipui nustatyti, bei patars, kai apsaugoti savo artimuosius nuo užsikrėtimo grybeliu.

Keli patarimai, kaip apsaugoti savo artimuosius, siekiant užkirsti kelią infekcijas perdavimui:

» Naudokite tik atskirą rankšluostį.
» Po vandens procedūrų vonią apdorokite dezinfekavimo tirpalais.
» Nešiokite tik savo šlepetes ir nenešiokite kitų trikotažinių gaminių (chalatas, megztinis ir t.t.).

Jei jau yra pažeistos kojų nagų plokštelės, turite gerai išdžiovinti batus ir periodiškai juos apdoroti priešgrybeliniais purškalais ar servetėlėmis. Naudokite tik tas priemones kurias jums rekomenduos podologas. Tai padės išvengti pakartotinio užsikrėtimo.

Podologas gavęs laboratorinių tyrimų diagnozės rezultatus, atsižvelgdamas į paciento lytį, amžių ir gyvenimo būdą, parinks tinkamiausius vaistus.

Veiksminga priemonė nuo nagų grybelio.

Kokia yra efektyviausia priemonė nuo nagų grybelio?

Gana sunku atsikratyti kojų nagų grybelio. Jei kreipėtės i podologą, kai atsirado pirmieji simptomai, gydymas gali užtrukti 3-6 mėnesius. Jei kreipėtės su jau įsisenėjusiu nagų grybeliu – gydymas gali užtrukti net iki 1,5 metų.

Kokie būna vaistai nagų grybelio gydimui.

Jei tai yra vaistai išoriniam naudojimui.

» Tepalai ir suspensijos – dauguma jų turi riebalinį pagrindą. Šiuos produktus reikia vienodai tepti ir kruopščiai įtrinti. Jie gana greitai baigiasi.
» Gelius patogiau naudoti, nepalieka riebių žymių ant drabužių ir batų, gerai pasiskirsto pažeistose vietose.
» Lašai yra ekonomiški naudoti ir gana veiksmingi. Užtepus skystis greitai susigeria į pažeistą vietą ir prasiskverbia giliai į audinius.
» Lakas yra palyginti naujas įrankis. Ant nago užteptas lakas greitai sukietėja ir suformuoja kietą plėvelę. Jis tarnauja ilgai ir nenusidėvi, kai liečiasi su drabužiais ar avalyne.

Gydant nagų grybelį sunkiais atvejais, gali buti skiriami ir geriamieji preparatai.

Tabletėse nuo nagų grybelio yra veikliųjų medžiagų, kurios slopina giliai audiniuose esančių mikroorganizmų gyvybinę veiklą, taip pat veikia visą organizmą. Tačiau tokie vaistai labai apkrauna kepenis, inkstus ir turi daug šalutinių poveikių. Todėl juos reikia vartoti tik prižiūrint gydytojui.

Be pagrindinių vaistų nagų grybelio gydimui, skiriami antihistamininiai vaistai, mažinantys patinimą ir uždegimą. O apsauginėms jėgoms didinti – imunitetą stiprinančius papildus.

Skiriant priemonę nuo kojų nagų grybelio, atsižvelgiama į:
» Jo veiksmingumo laipsnis
» Nepageidaujamos reakcijos ir jų sunkumas
» Ligos stadija
» Naudojimo paprastumas
» Kaina

Kokia jums būtų efektyviausia gydymo priemonė nuo jūsų esamo nagų grybelio, jums gali pasakyti tik podologas. Viskas priklauso nuo infekcijos tipo, jo išsivystymo ir tolesnio vystymosi stadijos.

Podologas atsižvelgdamas į amžių, lytį, jūsų organizmą, jums paskirs tokius vaistus, kurie neturi rimtų kontraindikacijų ir nesukelia sunkių šalutinių poveikių. Specialistas paskirs išsamų gydymą, kuris ne tik kovos su grybeliu, bet ir sustiprins imuninę sistemą, odą ir nagus. Toks gydymas bus daug veiksmingesnis nei vien tik priešgrybelinių preparatų vartojimas ar su nusipirktais vaistais iš vaistinės.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *