Velykų maistas

Velykos kaip ir visos tradicinės šventės turi sau būdingus patiekalus. Ši šventė yra religinė, tad velykų stalui gana didelė įtaka padarė bažnyčia. Tad šiame straipsnyje apžvelgsime kokie velykų patiekalai dominuoja ant lietuvių stalo ir kodėl.

Visų pirma reikėtų paminėti, jog velykos yra gavėnios pabaiga, tai yra pasninko bei rimties meto pabaiga. Tad ant velykų stalo galima rasti tiek riebesnių patiekalų, tiek alkoholio (tačiau viskas turi būti su saiku). Juk velykos yra Jėzaus prisikėlimo šventė, tad ją reikia švęsti.

Margučiai

Bene svarbiausias akcentas ant velykų stalo yra margučiai. Jie simbolizuoja gyvybę, Jėzaus prisikėlimą. Kiaušiniai marginami įvairiomis ryškiomis spalvomis, ornamentais ir panašiai. Pastaruoju metu, kuomet visi rūpinasi savo sveikata, tapo vėl populiaru kiaušinius dažyti natūraliais būdais. Dažniausiai tai daroma su svogūnų lukštais ar įvairiomis žolelėmis.

Mėsiniai patiekalai

Kaip jau ir minėjau straipsnio pradžioje ant velykų stalo tikrai galima rasti mėsinių patiekalų. Dažniausiai tai būna keptas, troškintas ar kitaip paruoštas paukštis. Tai gali būti antis, žąsis, kalakutas ar višta. Jokie sudėtingi receptai ruošiant paukštieną nėra naudojami, dažniausiai pasikliaujama nesudėtingai, klasikiniais receptais.

Desertai

Per šią šventė yra kepami įvairūs pyragai. Vienas iš populiaresnių pyragų yra velykų boba. Taip pat neretai kepami įvairūs šimtalapio bei panašaus tipo pyragai.

Pabaigai norėčiau pateikti vieną nesudėtingą velykų patiekalo receptą.

Sūrio kremas su grybais

750 g rokforo arba riebaus varškės sūrio,
300 g marinuotų grybų (kelmučių ar pievagrybių),
200 g atšildyto sviesto,
1 šaukštas aliejaus,
2/3 stiklinės grietinėlės,
10 – 15 g svogūnų laiškų,
2 – 3 šaukštai susmulkintų šviežių kalendrų lapelių bei krapų,
žiusnelis durkos, pipirų.

Smulkiai sutarkuoto sūrio, sviesto, grietinėlės mišinį išplakite plakikliu iki kremo masės. Pagal skonį pasūdykite, įberkite pipirų, įmaišykite svogūnų laiškus, krapus, kalendras. Masę sukrėskite į aliejumi išteptą žiedinę formą ir pastatykite apie 2 val. į šaldytuvą. Prieš patiekiant perpilkite į plokščią lėkštę, o į vidurį sudėkite grybus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.