Kategorijos

Verslo steigimas

Lietuvoje įsteigti verslą nėra lengva, o ypač jei tas verslas nereikalauja didelių investicijų. Tikriausiai pastebėjote, kad socialiniuose tinkluose merginos siūlo grožio paslaugas, tai plaukų tiesinimą keratinu, nagų lakavimą, blakstienų priauginimą. Bet ar tai legalu? Legalu tik tuo atveju, kai merginos išsiima individualios veiklos pažymą bei taip valstybei sumoka mokesčius. Jei jos to neturi, tai yra draudžiama veikla, kuri yra nelegali, o už tai gali grėsti ir didelės baudos. Todėl visuomet siūloma tokioms verslininkėms apsidrausti ir geriau mokėti mokesčius valstybei, nes antraip pasekmės gali būti didesnės. Žinoma, verslo steigimas neapsiriboja vien individualia veikla. Verslininkai steigia ir dideles įmones, tiek akcines bendroves, tiek bendrijas, kurios turi savo darbuotojus. Bet tiek ir stambiam verslininkui, tiek jaunai verslininkei svarbu žinoti, ko reikia, kad verslo steigimas būtų patvirtintas teisiniu keliu.

Verslo steigimas yra atsakingas procesas, todėl net ir pavadinimas turi būti renkamas atsargiai. Juk bet kuriai įmonei vardas turi būti svarbus, kadangi kuo jis įsimintinesnis, atspindintis veiklą, tuo jį geriau žinos klientai. Pagal visas taisykles, pavadinimas turi atitikti visas bendrąsias lietuvių kalbos taisykles. Tačiau čia yra duodama laisvė, telieka tik galvoti. Išsirinkus tinkamą variantą vertėtų jį patikrinti įmonių sąraše. Jei nėra tokio įmonės pavadinimo, kurį sugalvojote, tuomet puiku. Jums liko pavadinimą rezervuoti arba užregistruoti iš karto registrų centre.
Įmonės steigimas reikalauja daugiau laiko ir kantrybės, nei pinigų. Jei manote, kad pavadinimo rinkimas buvo sunkiausias procesas, tai klystate, nes atėjo laikas pildyti visus steigimo dokumentus. Verslo steigimas tuo ir yra nepatrauklus, kadangi reikia užsiimti popierizmu. Jei steigiama kokia nors uždaroji akcinė bendrovė, reikia būtinai turėti įstatinio kapitalo pažymą. Įstatinis kapitalas yra 2,9 tūkst. eurų. Turint visus dokumentus galima įsteigti verslą Lietuvoje, kitu atveju tai yra neįmanoma.

Jei ketinate kurti verslą ir norite jį legalizuoti, nesvarbu ar tai smulki veikla, ar stambi, kreipkitės į specialistus, kurie patars arba suteiks steigimo paslaugą, dėl kurios sutaupysite laiko ir pinigų. Jie atliks visus reikalingus darbus, suruoš dokumentus bei juo pateiks notarui. Visas darbas bus atliktas jų, o jums reikės laukti ir planuoti veiklą. Juk profesionalai tikėtina, jog greičiau susitvarkytų su steigimo darbais, nei savarankiškai tai atliktumėte jūs.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *