Kategorijos

Vestuvių fotografai: ar tikrai viskas taip lengva?

Fotografai vestuvėms užsidirba pragyvenimui ganėtinai įdomiu ir maloniu būdu. Juk daug kas norėtų užsidirbti darydami tai ką mėgsta. Tikriausiai visi sutiksite, kad vestuvių fotografai šią specealybę renkasi todėl, kad jai yra atsidavę. Nors darbas ir pelningas, niekada neišgirsite, kad ką nors ši karjera būtų suviliojusi tik dėl pinigų. Visų pirma atrodo, jog vestuvių fotografai renkasi malonų pragyvenimo šaltinį: juk darbas jiems tuo pačiu metu yra ir šventė, o jų fotografuojami žmonės visada atrodo laimingi. O ir dirbti tenka tik kartą per savaitę: dauguma vestuves planuoja šeštadieniais. Tačiau ar tikrai viskas taip paprasta? Ar tikrai vestuvių fotografai dirba lengvą darbą ir turi daug laisvo laiko?

Dauguma žmonių mano, kad fotografai didžiąją dalį laiko fotografuoja. Likęs laikas – tai vakarėliai, laisvalaikis ir kiti mėgstami užsiemimai. Deje realybėje viskas nėra taip paprasta. Tarptautinės profesionalių vestuvių fotografų asociacijos atliktų tyrimų duomenimis, pats fotografavimas užima tik apie aštuntadalį viso darbui skirto laiko. Juk vestuvių fotografai (kaip ir kitų sričių fotografai) turi atlikti ir daugybę kitų darbų, kad turėtų ką parodyti savo įnoringiems klientams. Tam, kad išmestumėte iš galvos stereotipus, pabandykite įsivaizduoti kaip iš tiesų atrodo darbas kurį dirba fotografai vestuvėms.

Visų pirma, kad kažką užsidirbtų, vestuvių fotografai susitinka su klientais. Tačiau, kad tai padarytų, jie turi irsireklamuoti. Juk niekas neis pas pirmą pasitaikiusį vestuvių fotografą. Tad pireš pradedant darbo reikia skirti laiko reklamai. O tai kaip žinia gali atimti nemažą laiko dalį. Kai klientūra jau yra, būtina susitikti su klientais aptarti smulkmenas, susitarti dėl atlygio ir t.t.  Be to šiek tiek laiko susigaišta ir dar smulkesniems dalykams, pavyzdžiui fototechnikos taisymas bei išlaikymas, naujų žinių kaupimas. Taip pat vestuvių fotografai turi savo svetaines, ar blogus, į kuriuos, norint sudominti klientus reikia nuolatos kelti naujus, vis geresnius savo darbus. O tai taip pat užtrunka: juk reikia išlaikyti akiai patrauklų dizainą, atrinkti geriausius darbus ir panašiai. Ir kai galų gale fotografai vestuvėms jau būna nufotografavę šventę, jiems lieka ilgai trunkantys nuotraukų redagavmo darbai, todėl maždaug trečdalį laiko vestuvių fotografai praleidžia prie kompiuterio, koreguodami nuotraukas programinės įrangos pagalba. Ką jau kalbėti apie nuotraukų ryškinimą bei spausdinimą.

Tikriausiai jau padarėte išvadą, kad vestuvių fotografai dirba kur kas daugiau ir sunkiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kiekviena sritis turi ir antrą pusę, kurios dažnas nepastebi, o gero profesionalo sėkmė priklaso ne tik nuo pačio darbo, bet ir nuo pasiruošimo bei kitų daugumai nežinomų smulkmenų.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *