Kategorijos

Vidaus apdaila Klaipėdoje

Vos įėję į kokią nors patalpą, pirmiausia nejučia nužvelgiame sienas, lubas, bendrą interjerą, spalvų dermę ir galiausiai žvilgsnis nukrypsta į grindis. Tinkamos patalpai grindų dangos, jos spalvos parinkimas ir grindų klojimas yra svarbi vidaus apdailos Klaipėdoje sritis.
Kiekvienoje buto ar namo funkcinėje erdvėje grindų dangos turėtų skirtis todėl, kad tik įrengtos tose erdvėse, kurioms ir yra skirtos, grindys funkcionuos ilgai ir atrodys gerai.

Buto ar namo koridoriuje, į kurį pirmiausia patenkama įėjus iš lauko, grindų danga turėtų būti atspari didelei drėgmei, dažnoms nešvarumų sankaupoms ir pan. Todėl ir vidaus apdailos Klaipėdoje specialistai, ir patys gyventojai, koridorių grindis dažniausiai klijuoja keraminėmis plytelėmis. Ši grindų danga atspari drėgmėi, lengvai valoma, todėl puikiai atlieka savo funkcijas bendrose erdvėse.
Kituose kambariuose, t.y. miegamuosiuose, svetainėse, paprastai klojamas laminatas, parketas ar medinių lentų grindys. Anksčiau butai daugiabučiuose jau būdavo parduodami su vidaus apdaila, o grindys kambariuose dažniausiai būdavo išklotos linoleumu. Virtuvėje, kur dažnai kas nors išsilieja ant grindų, danga taip pat turėtų būti atspari drėgmei ir nešvarumų sankaupoms. Todėl, pasak vidaus apdaila Klaipėdoje konsultantų, keraminės plytelės ar linoleumas yra tinkamos dangos virtuvei. Bet kokių grindų priežiūra nėra sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis darbas. Tiesiog grindis reikia reguliariai valyti.
Grindų dangos klojimas, kaip vidaus apdailos Klaipėdoje darbas, turi būti atliekamas ant tvirto ir stabilaus pagrindo. Kiekviename pastate pagrindas grindims yra skirtingas. Daugiabučiuose perdangos yra gelžbetoninės, o individualiuose namuose – dažniausiai medinės. Jei perdanga iš medinių lentų, svarbu, kad tos lentos nebūtų per plonos, o vėliau įrengtos grindys nepradėtų linguoti.
Pavyzdžiui, jei planuojama patalpoje kloti kiliminę dangą, po ja būtinai reikės įrengti taip vadinamas juodgrindes. Juodgrindėmis gali būti medinės lentos, medžio drožlių plokštės. Kitais atvejais, t.y. klojant kitokias grindų dangas, gelžbetoninės ar betoninės perdangos puikiai pasitarnauja kaip juodgrindės.
Kartais vidaus apdailai Klaipėdoje grindims kloti naudojamas linoleumas. Tai ekologiška grindų danga, nes į jos sudėtį didžiąja dalimi įeina gamtinės medžiagos. Be to, sena ir atitarnavusi linoleumo danga puikiai tinka biokuro gamybai. Linoleumai gaminami įvairių skirtingų raštų ir gali įtikti net reikliausiems klientams.
Kiliminė danga – tai dar vienas vidaus apdailos Klaipėdoje grindų dangos variantas. Kambariai, kuriuose grindys išklotos kilimine danga arba yra patiestas kilimas per didžiąją dalį grindų ploto, yra jaukesni. Visada maloniau vaikščioti per kiliminę dangą nei šaltomis grindimis. Ypač kiliminės dangos „šiluma“ jaučiama šaltuoju metų laiku. Kilimai ir kiliminės dangos gali būti gaminamos iš natūralių arba sintetinių medžiagų. Natūralios medžiagos – tai vilna, kokosų plaušai, medvilnė, o sintetinės – tai poliesteris, poliamidas, nailonas, viskozė. Namo statyba.
Atrodytų, nieko nėra sudėtingo, kai reikia išsiurbti kilimą, bet buitinis dulkių siurblys tikrai nepašalina visų kiliminėje dangoje susikaupusių dulkių. Laikui bėgant vis daugiau nešvarumų pradeda kauptis tarp kiliminės dangos plaukelių. Taip pat su laiku ant kiliminės dangos atsiranda ir sunkiai išvalomų dėmių, kurias brangios cheminės priemonės nevisada įveikia. Kiliminė danga ant grindų gali būti klojama per visą grindų plotą. Kitas variantas yra kloti dangą dalimis, t.y. nedideliais kvadratais.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *