Kategorijos

Kodėl kartais atrodo, jog “visi vyrai kiaulės”, o moterys “be logikos”? (2 dalis)

Kodėl kartais atrodo, jog “visi vyrai kiaulės”, o moterys “be logikos”? (www.damuakademija.lt)

Jų norai paprasti vertybės paprastos, tai – didžioji jų išmintis, tačiau tuo pat metu tai primityvu ir vienapusiška. Klasikinis pavyzdys žmogaus gyvenančio pojūčiuose, tai – kaimo traktoristas besididžiuojantis, kad savo rankomis sunkiai dirbdamas užsidirba savo egzistencijai. Darbo savaitė (o gal diena) baigiasi užstale su malonumu prisivaišinama ne tik valgiais, bet ir gėrimais. Dar su didesniu malonumu įsiveliama į muštynes, po to didvyriškos pastangos meilės guolyje ir absoliuti laimės pojūčių pilna diena.

Jiems gyvenime viskas, ką galima paliest rankomis, teisinga ir realu. Visa kita yra nereikšminga. Iš jų dažnai galima išgirsti faktų, kurių pagrįsti arba apmąstyti nesivargina. Jie lengvai tiki žodžiais ir sensacijomis, nes jiems atrodo, kad visi aplink kalba faktais. Todėl žodinis prisipažinimas meilėje tolygu meilei – ką žmogus sako tas yra tiesa. Ir tai ne tuščias pasitikėjimas, o vidinis gilus įsitikinimas žodžio galia.

Intravertas gyvenantis pojūčiuose retas atvejis, todėl ką nors konkretaus pasakyti sudėtinga, bet jis kaip ir ekstravertas paskendęs išoriniuose pojūčiuose. Tačiau intravertas paniręs į savus pojūčius ir “Skanu kas visiems skanu”, (ekstraverto posakis) jam nepriimtinas. Intraverto posakis “skanu tas kas man skanu“. Jam patinka ne maisto išskirtinumas, o gaunama pojūčių gama.

Jaučiantys žmonės priklauso nuo išorinių veiksnių, kurie nuo jų nepriklauso ir kurių pats nevaldo, o tai išoriniai veiksniai, kurie išeina iš sąmoningos kontrolės rėmų.

Intuicija.

Antroji iracionali psichikos funkcija – taip pat visiškai nesuprantama. Tam tikra prasme ji panaši į mąstymą, nes atlieka tą pačią užduotį, tik „atbulai“. Jei mąstymas prieina iki konkretaus rezultato nuoseklia logiška seka, tai intuicija iš niekur gauna paruoštus atsakymus ir tik po to randa reikiamus įrodymus teiginiams pagrįsti.

„Mąstytojo“ tipo žmonės taip pat turi nuojautą teisingam atsakymui – tik jie ja nepasitiki, kol nesurandamas logiškas idėjos pagrindimas. “Intuityvus” atvirkščiai, pasiruošęs laikytis savo nuojautos nors ir visi faktai prieš. Tame ir slypi jo racionalus neracionalumas.

Žiūrėkite „Damų akademija“ puslapyje: www.lp.damuakademija.eu

 

 

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *