Kategorijos

Viskas apie saulės elektrines namams

saulės energija 

Jeigu namuose yra didelis elektros energijos poreikis, viena iš geriausių investicijų būtų saulės elektrinės namas. Dabar jų įsirengimą skatina ir valstybė, suteikdama gyventojams Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) paramą.

Leistina didžiausia galia namams

2020 metais didžiausia leidžiama saulės elektrinių galia namams 10 kW. Tokio dydžio jėgainės turėtų užtekti dideliam namų ūkiui. Ji pagamintų apie 10 000 kWh elektros per metus. Daugiau energijos yra pagaminama šiltuoju metų laiku, o nuo lapkričio iki vasario mėnesio – labai mažai. Todėl vasarą sugeneruotas elektros perviršius yra pasaugojamas elektros tinkluose ir sugrąžinamas žiemos metu, kai jėgainė nėra tokia aktyvi. Tai leidžia ištisus metus naudoti iš saulės pagamintą elektrą.

Kur galima įrengti?

Galvojant apie saulės elektrines namams, reikėtų paskaičiuoti, kiek vietos reikės jėgainei, ar užteks namo stogo ar žemės ploto?  Dažniausiai jos įrengiamos ant nuosavo, šlaitinio arba plokščio namo stogo. Saulės elektrinei, kurios galingumas 10 kW, reikėtų apie 60 kvadratinių metrų šlaitinio stogo ploto. Jeigu neužtenka vietos, elektrinę galima montuoti ant žemės. Taip pat galima įsigyti jėgainę saulės elektrinių parkuose ir tapti nutolusiu energijos gamintoju.

Saulės elektrinės namams skatinamos valstybės

Saulės elektrinių įsirengimą skatina valstybė, teikdama paramą. 2020 metais, paraiškas, gauti APVA paramą jėgainės įsirengimui, galima bus teikti nuo spalio mėnesio. „Saulės grąža“ įmonės komanda padės teisingai užpildyti paraiškas. Šios įmonės specialistų įrengtos saulės elektrinės namams atitinka visus paramai gauti keliamus reikalavimus.

APVA kompensacija siekia 323 eurus už 1 kW instaliuotos galios, taigi, didžiausiai, 10 kW saulės jėgainei galima gauti 3230 eurų kompensaciją, o tai apie 30 procentų visos jėgainės kainos su įrengimu.

Lietuvos vyriausybė labai supaprastino sąlygas, norintiems įsirengti 5 kW galios saulės elektrines namams.  Dabar tokiai elektrinei nereikia plėtros ir gamybos leidimų. 5 kW jėgainė per metus pagamintų apie 5000 kWh elektros, jos užtektų patenkinti vidutinės 5 asmenų šeimos poreikius.

Elektros kaštai su nuosava saulės elektrine sumažėja 3 kartus, garantinis laikotarpis yra mažiausiai 25 metai. Investavus į saulės energetiką, atsiperkamumas garantuotas po 5-7 metų.

 

 

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *