Kategorijos

Viskas ką turite žinoti apie padelį

padelio teniso kortai

Pažintį su žaidimu „Padel“ pradėkime nuo padelio kortų. Padelio kortai yra 10 m x 20 m (t. y. kiekviena aikštės pusė yra 10 m x 10 m kvadratas). Aikštyno ženklinimas – 7 m atstumu nuo tinklo, skersai aikštės – aptarnavimo linija, vidurio linija padalija aikštę į dvi lygias dalis, nes klasikinis „Padel“ yra žaidimas du prieš du.

Apskritai aikštės išdėstymas primena tenisą, tačiau yra didelis skirtumas – tai yra skaidrios 4 m aukščio sienos ir galimybė toliau traukti kamuolį atšokus nuo sienų. Šis skirtumas daro žaidimą dinamiškesnį ir įdomesnį. kamuoliukų ralis trunka ilgiau.

Raketė

Toliau šiek tiek apie sporto įrangą. Raketė – savo išvaizda primena teniso raketę, tačiau mažesnė ir gerokai trumpesne rankena. Čia baigiasi panašumas į tenisą ir prasideda panašumas į stalo tenisą. Raketės paviršius vientisas su išgręžtomis skylutėmis (svoriui sumažinti). Raketės vidus pagamintas iš putplasčio (porolono rūšis), o išorė iš medžio arba plastiko (anglies).

Kitas raketės bruožas yra saugos virvelė, kuri yra nešiojama ant žaidėjo riešo, kad raketė nenuskristų ir nesužalotų varžovo paduodami ar žaidžiant kamuolį. Padeliui žaisti naudojamas kamuoliukas, identiško dydžio teniso kamuoliukui, bet lengvesnis ir standesnis, minkštesnis. Žaidimui leidžiama naudoti ir paprastą teniso kamuoliuką.

Mėgėjams ir profesionalams

Žaidimas „Padel“ turi dvi raidos kryptis – mėgėjišką (vyrų, moterų, vaikų kategorijos) ir profesionalų (vyrų, moterų)

„Padel“ – tai žaidimas, skirtas beveik bet kokio amžiaus aktyviems žmonėms. Vaikai gali žaisti nuo penkerių ar šešerių metų naudodami specialias lengvas raketas iš serijos Kids. Reguliarūs „Padel“ pratimai gerina sveikatą – suaktyvėja kvėpavimo ir širdies ir kraujagyslių sistemų darbas, gerėja medžiagų apykaita, lavinamas vestibiuliarinis aparatas.

Atsižvelgiant į tai, kad viename žaidime žmogus išleidžia kalorijų kiekį, prilygstančią visavertei mankštai sporto salėje, galime drąsiai kalbėti apie Padel naudą bendram fiziniam pasirengimui.

Fizinė žaidimo nauda

„Padel“ yra puiki treniruotė, smagi, sociali, prieinama ir kartu kelianti iššūkių. Tai gyvenimo būdas, kuris nedaro skirtumo tarp lyties, amžiaus ar lygių. Žaidėjai, žaidžiantys kitas rakečių sporto šakas, gali lengvai suprasti ir žaisti padelį, nes jis naudoja tuos pačius judesius ir smūgius kaip tenisas, skvošas ir badmintonas.

Padel gali suburti žmones ir sukurti bendruomenę, kurioje visada jausitės laukiami nuo pat pirmo karto, kai paimate raketę ir pateksite į aikštelę. Ir kai esi ten, kelio atgal nebėra: dabar tu žaidi padelį.

Padel padidina kūno rengybos lygį, tonizuoja kūną ir stiprina širdį (kaip anaerobinis sportas). Taip pat gerėja koordinacija ir refleksai. Kiekvieną kartą, kai žaidi, tampa vis geresnis ir gali jaustis vis geresnis.

Emocinė ir psichinė padelio nauda

Padel taip pat turi daug naudos psichinei sveikatai. Tai mažina stresą ir nerimą, didina pasitikėjimą savimi ir pasitikėjimą savimi, suteikia gerą galimybę bendrauti. Tai ideali sporto šaka, kurią gali žaisti kiekvienas.

O kai tik žaidimas baigiasi, už aikštės prasideda kita padelio dalis. Atėjo laikas palikti raketes, kamuolius ir konkurencinę dvasią, išgerti ar užkąsti, kai kalbate apie žaidimą, kalbate apie įtemptą dieną darbe ar aptariate, kas vyksta pasaulyje.

Tai laikas išsijungti, atsipalaiduoti ir mėgautis. Tai akimirka bendrauti su draugais, pažįstamais, padelio teniso bendruomene ir komanda. Padelio dvasia – tai fizinė, psichinė ir emocinė pusiausvyra, dėl kurios norisi sugrįžti kitą dieną.

Žaidimo eiga

Pasiruošimas: jūsų telefonas pradeda skambinti su „WhatsApp“ iš jūsų padelio komandos. Jūs pateksite į rūbinę ir persirengiate laisvalaikio drabužiais. Perjungei jungiklį: tu jau nebe darbuotojas, žaidi padelį.

Žaidimas: čia tu atiduodi viską, ką turi. Aikštėje nėra draugų ir praleistų įvarčių. Bet galų gale, net jei pralaimėsite, išeisite su šypsena veide.

Po rungtynių: išgerkite šalto gėrimo ir užkąskite atjauninimui, pasikalbėkite apie žaidimą ir rezervuokite aikštelę kitai sesijai. Dabar esate pasiruošę viskam, ką atneš rytojus.

Šaltinis: oksportas.com

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *