Kategorijos

Vizos: ką vertėtų žinoti?

VizosVizos – tai oficialus kitos valstybės išduotas dokumentas, kuris leidžia atvykti į šalį tam tikram laikotarpiui. Kiekviena šalis turi skirtingą vizų išdavimo tvarką. Kai kurios šalys išduoda specifines vizas tam tikrai keliautojų grupei pagal kelionės tikslą: turistines, verslo, studentiškas, žurnalistų ir kt. vizas. Vienos vizos galioja tik kelias dienas, o kitos netgi kelis mėnesius. Tam tikros vizos galioja tik vienai šaliai, o kitos galioja keliose. Su vienomis vizomis šalies sieną gali kirsti tik vieną kartą o su kitomis – du ar daugiau kartų. Jei vykstate į pasirinktą šalį ir reikia pervažiuoti valstybę, į kurią vykstant reikalinga viza, Jums reikės tranzitinės vizos, o kai kurios valstybės net nereikalauja turėti vizos. Labai svarbu atminti, kad kainos ir vizų taikymo procesai nuolat kinta, tad būtina pasitikrinti informaciją prieš kiekvieną kelionę.

Paprastai yra prašoma užpildyti tam tikrą anketą, kurią galite atsisiųsti iš planuojamos aplankyti šalies ambasados tinklalapio. Šioje anketoje būna tam tikri pagrindiniai klausimai, kaip pavyzdžiui, vardas, gimimo data, profesija, paso numeris, planuojamos kelionės data ir t.t. Taip pat turėsite nurodyti kontaktinį adresą toje šalyje, į kurią vyksite – pirmosios nakvynės adreso dažniausiai pakanka.

Jeigu jūs negalite gauti vizos atvykimo metu, pradėkite ruošti visus dokumentus gerokai prieš kelionę – duomenų apdorojimo bei vizos paruošimo laikas gali kisti: nuo kelių dienų iki kelių mėnesių. Kai kurios šalys siūlo greitas paslaugas – Jūsų prašymas peržiūrimas ir apdorojamas greičiau nei per dieną, bet tai labai padidina vizos kainą.

Pasibaigus vizos galiojimo laikui paieška nebus paskelbta, bet problemos atsiras, kuomet išvykdami pateksite į pasų kontrolę. Taisyklės įvairiose šalyse skiriasi ir taikomos nuobaudos priklauso nuo to, kaip ilgai virš vizos galiojimo laiko pasilikote ir kokio tipo viza yra.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *