Kategorijos

VšĮ steigimas

Lietuvoje gyvuoja stiprios, nepriklausomos ir sėkmingos pelno nesiekiančios organizacijos, kurios savo kilniais darbais stengiasi formuoti kitokį visuomenės požiūrį į tam tikras socialines, ekonomines ir politines problemas. Bendromis jėgomis su kitais organizacijos nariais jie bando išspręsti svarbius klausimus, kurie kartais yra net gyvybiškai svarbūs kai kuriems individams bei gyvūnams. Todėl kiti žmonės ir yra neabejingi kitų nelaimėms bei savanoriškai prisideda prie geranoriškos veiklos arba steigia savo organizacijas, kurios turi šiek tiek kitokį mąstymo kampą nei esančios socialiniame gyvenime. Gal ir Jūs esate tas žmogus, kuris siekia pokyčių visuomenėje? Jeigu taip, tai Jums pirmiausia reikia žinoti daugiau apie nepelno siekiančias organizacijas bei koks turi būti sklandus VšĮ steigimas, kad organizaciją veiktų tikslingai.

Kas yra nepelno siekianti organizacija?
Nepelno siekianti (angl. Non-profit) organizacija išsikelia savo tikslus, kurie naudingi tobulinant visuomenės požiūrį ir elgesį į tam tikrą svarbią problemą be jokio mokesčio, savanoriška veikla. Tuo dažniausiai ir yra populiarios šios organizacijos, nes kilnumu bei gerais darbais siekia ne sau naudos, o kitiems, kuriems reikia paramos ir pagalbos. Pelno nesiekianti organizacija lėšas gauna iš labdaringos veiklos, finansuotojų bei kasmet nuo 2% pajamų mokesčio. Nepelno organizacijos skirstomos į 5 kategorijas:
Asociacijos. Organizuojamos žmonių, kurie pagal savo profesiją steigia specifines asociacijas. Pavyzdžiui: bibliotekininkų asociacija, tarptautinė asociacija, mokytojų asociacija ir t.t.) Ši grupė taip pat apima ir prekybos rūmų sąjungas;
Labdaros organizacijos. Šios grupės nariai privalo įrodyti, kad atlieka geranorišką veiklą. Tai religinės grupės, muziejai, aplinkos, švietimo ir bibliotekų organizacijos;
Socialiniai klubai. Globos organizacijos arba įvairių šalių klubai;
Vyriausybės grupės, tokios kaip miesto, apskrities;
Frakcijos. Organizacijos siekia tvarkyti tam tikras politines problemas, kandidatų elgesį ir kitą.

VšĮ steigimas yra svarbus sprendimas, todėl būtina sau užduoti klausimą ir atsakyti į jį, kad būtumėt užtikrintas savo sprendimu padėti kitiems, bet negauti jokio piniginio mokesčio. Pagrindinis klausimas: „Kas turės naudos iš einamos veiklos?“ Jeigu atsakymas yra, kad Jūs ar Jūsų šeimos nariai, tai gal vertėtų steigti pelno siekiančią įmonę. O jeigu siekiama naudos bendruomenei ar plačiai visuomenės grupei, tai nepelno siekiančios organizacijos struktūra gali būti geriausias pasirinktas kelias. Toliau lieka tik idėjos pateikimas ir formalumai, kurie leis oficialiai įsteigti norimą organizaciją.

Ko reikia, kad VšĮ steigimas įvyktų greitai ir lengvai?
Žinoti organizacijos pavadinimą, steigėją ir vadovą;
Įstaigos adreso, kurioje įsikūrusi buveinė;
Įregistruoti juridinį asmenį;
Paprastai galima kreiptis dėl įsteigimo pas profesionalus, kurie gali dar greičiau sutvarkyti visus dokumentus. Ir tuomet tiesiog reikės atsakingai dirbti bei siekti tikslų su kitais bendraminčiais ir keisti visuomenės požiūrį į tam tikras problemas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *