Kategorijos

Židinio eksploatavimo instrukcija

Siekiant išvengti gaisro pavojaus, ant grindų, priešais židinį numatoma „saugos zona“ (ne mažiau 50 cm) iš nedegių medžiagų (plytelės, stiklas, metalas, marmuras ir pan.).

Atviro tipo židinius, su šamotinėmis pakuromis, patartina pradėti kūrenti, praėjus 3-4 paroms po pakuros sumūrijimo, kuomet pilnai išdžiusta pakurą rišančios medžiagos.

Pajungus kapsulę į dūmtraukį, reikia ją gerai iškūrenti, kad išdegtų visos medžiagos, kurios buvo įsigėrusios kapsulės liejimo metu ir gerai išvėdinti patalpas.

Rekomenduojama dėti į pakurą ne daugiau kaip 4 – 5 malkas, 12 – 15 cm skersmens. Prieš pakartotinai įkraunant malkas, palaukite kol liepsna aprims.

Įkuriant ugnį, dūmų sklendę būtina atidaryti iki galo, kol įsidegs ugnis, ir laikyti ją atvirą tol, kol nebus uždarytos pakuros durelės. Jei pageidaujate kūrenti židinį atviromis durelėmis, nepamirškite, kad šiuo atveju dūmų sklendė turi būti pilnai atvira. Malkoms įsidegus, norint gauti daugiau šilumos, oro padavimo sklendę galima pilnai uždaryti, o dūmų sklendę – priverti, tuomet malkos ilgiau degs.

Nepamirškite, kad kūrenant židinį, privėrus dūmų sklendę, kapsulės stiklas (stiklai) užsiterš žymiai greičiau, negu kūrenant, kai dūmų sklendė pilnai atvira.

Nelieskite įkaitusio ugniakuro, nes galima nusideginti.

Židinio kapsulės stiklą rekomenduojama valyti specialiais, tam skirtais skystais valikliais. Nenaudokite produktų, galinčių subraižyti stiklą (abrazyvinių medžiagų). Prieš valant, būtina palaukti, kol stiklas pilnai atvės.

Pelenai kapsulėje neturi pasiekti viršaus iki grotelių, nes jie trukdo aušinimui ir reikalingo degimui oro patekimui į pakurą. Pelenus, išimtus iš pakuros, sudėkite į metalinį indą su dangčiu, šį indą laikykite ant nedegaus pagrindo iki pelenai pilnai atvės.

Dūmtraukio, į kurį yra pajungtas židinys, būklę rekomenduojama profilaktiškai tikrinti bent kartą per metus ir, esant reikalui, išvalyti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *