Žieminė kepurė – būtina garderobo detalė šaltuoju metų laiku

Tie, kas gyvena Lietuvoje ar kitoje šalyje, pasižyminčioje panašiu klimatu, pritars, jog kai ateina žiema nori nenori tenka iš spintos traukti žieminę kepurę. Šilta, pūkuota, megzta ar nėriniuose kepurė ne tik sušildo ar papuošia, bet ir apsaugo nuo lietaus ir sniego. Tačiau, jeigu ši garderobo detalė vis dar nesipuikuoja jūsų namuose, yra keletas dalykų, kuriuos turite žinoti apie žieminius galvos apdangalus.

Kepurių rūšys

Yra kelios pagrindinės žieminių kepurių rūšys. Pirmoji, be galo mėgstama vyrų, tačiau nešiojama ir moterų yra apskritoji kepuraitė, dažnai sutinkama pavadinimu beanie (angl. k.). Minėtos kepurės dažniausiai yra gaminamos iš trikotažo bei elastano, tad yra itin malonios medžiagos. Dėl savo elastingumo šios kepurės yra itin universalios ir pamėgtos daugelio lietuvaičių. Neretam mūsų ji yra būtina garderobo detalė. Beanie kepurės nešiojamos ir prie sportinio stiliaus, ir pritaikomos kasdieniame garderobe. Minėtas kepurės elastingumas prisitaikys ir priglus prie bet kokios galvos formos, tad tikrai neteks rūpintis dėl kepurės dydžio. Didžiausias šios kepurės rūšies privalumas – universalumas ir lengva priežiūra. Sulijus ar išsipurvinus šią kepurę galima tiesiog išskalbti skalbimo mašinoje, kartu su kitais kasdieniais drabužiais.

Kita kepurių rūšis, reikalaujanti šiek tiek daugiau priežiūros yra skrybėlės ir beretės. Šiais išskirtiniais aksesuarais pasipuoš ir nustebins aplinkinius kiekviena moteris ar vyras. Su berete ar skrybėle kiekvienas atrodys pasitikintis savimi, elegantiškas, stilingas. Vienintelis minusas – sunkesnė daikto priežiūra. Tiek beretę, tiek skrybėlę po kiekvieno sezono teks patikėti į drabužių valyklų bei jų darbuotojų rankas, kad kitą sezoną galėtume ir toliau stebinti savo nepriekaištinga išvaizda.

Dar vienas žiemos šilumos šaltinis – „kepurė su ausimis“. Kai užklumpa itin dideli šalčiai – tokia kepurė sušildo ne tik pakaušį, bet ir saugiai apgaubia ausis. Tokias kepures itin mėgdavo mūsų senoliai, tačiau reikia nepamiršti, kad tendencijos sugrįžta, o pasikapstę po senelių spintas galime atrasti vieną-kitą ne tik madingą, bet ir būtiną žiemos garderobo detalę.

Negalvokime, kad megztas kepures nešioja tik vaikai. Taip, žinoma, tai bene dažniausiai pasitaikanti vaikų žiemos garderobo dalis – spalvota, marga ir žaisminga megzta detalė. Tačiau megztos kepurės gali tikti tiek, vaikams, tiek paaugliams, tiek suaugusiems. Šilti merinos vilnos siūlai sušildys net ir labiausiai šalti linkusius, o ryškios spalvos ir kutai pragyvins net ir niūriausią garderobą.

Kepurės ir sveikata

Kepurės šaltuoju metų sezonu skirtos ne tik puošti. Svarbiausias jų darbas yra šildyti ir padėti išvengti žiemą neretai pasitaikančių peršalimo ligų. Nedidelė investicija į galvos apdangalą, gali padėti jums sutaupyti dideles sumas, kurias galimai teks skirti vaistams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.