Kategorijos

Žiemiški orai, sudėtingos kelių sąlygos ir saugumo priemonės

automobilio draudimas žiemą Dar prieš kurį laiką, 2015 metų gruodį, nuogastavome, kad šventes teks sutikti be sniego, deja, Kalėdos nebuvo baltos, tačiau nauji, 2016-ieji, metai, buvo sutikti tikros žiemos nuotaikomis. Tokie netikėtai persimainę orai užklupo vairuotojus nepasiruošusius. Po sauso ir neslidaus kelio sąlygų, atėjus drėgniems ir šaltiems orams, vairuotojai būna praradę vairavimo tokiomis sudėtingomis sąlygomis įgūdžius. Draudimo paslaugų bendrovės, atlieka įvairius statistinius tyrimus, siekdami įvertinti automobilių draudimo rizikos veiksnius. Iš atliekamų tyrimų ryškėja tendencija, jog iškritęs pirmasis gausus sniegas gali padidinti eismo įvykių skaičių iki kelių kartų. Paprastai persiorientuoti į slidžių, snieguotų kelių rėžimą prireikia laiko ne tik vairuotojams, bet ir kelininkams.

Avarijos, kilusios dėl pirmojo gausaus sniego, paprastai būna smulkesnės nei įprasti, vidutinio stambumo eismo įvykiai. Jei įprastos avarijos kyla dėl viršyto leistino greičio ar neblaivumo, tai smulkios, pirmojo netikėto sniego sukeltos, avarijos kyla dėl saugaus atstumo nesilaikymo, prastos automobilio būklės ir netinkamų padangų. Draudimas, tiksliau visos rimtos draudimo bendrovės, fiksuoja ne tik eismo įvykių priežastis ir pasekmes, taip pat ir oro sąlygas, automobilio būklę, vairuotojo vairavimo patirtį. Tokie apskaičiavimai skirti įvertinti riziką. Kartais spaudoje ar kituose informaciniuose šaltiniuose galime pamatyti informacinius, perspėjamuosius straipsnius, kurių tikslas — atkreipti vairuotojų dėmesį į artėjančias orų permainas ir jų sukeliamas sudėtingas eismo sąlygas bei paskatinti vairuotojus būti budresniais.

Štai keli patarimai, kad būtume saugūs kelyje patys ir nesukeltume pavojingų situacijų kitiems eismo dalyviams:
1. Planuokite savo laiką atsižvelgdami į sudėtingas eismo sąlygas, skirkite savo įprastai kelionei dvigubai daugiau laiko nei įprastai. Nereikės skubėti, vėluoti ir nesukelsite pavojingų situacijų.
2. Pasirūpinkite automobilio draudimu, nutikus nelaimei — žala bus atlyginta.
3. Prisiminkite, kad draudimas reikalingas ne tik Jūsų automobiliui, bet ir Jums.
4. Vairuokite budriai.
5. Laikykitės saugaus atstumo.
6. Laiku pasikeiskite padangas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *