Kategorijos

Žmogus turi teisę darbe būti saugus, o tokį jausmą suteikia saugaus darbo priemonės

Darbo įstatymas numato, kad darbdaviai privalo užtikrinti, kad jų pavaldiniai imtųsi tinkamų saugos priemonių. Atitinkama darbuotojų saugos inspekcija yra atsakinga už patikrinimą, ar šis reikalavimas yra įvykdytas. Tačiau svarbesnis faktas nei minėti įstatymai yra tas, kad žmogus pirmiausia turi pasirūpinti savo saugumu, be abejo, ir darbdavio saugumu.

Kartais kyla klausimas, kaip tuo saugumu pasirūpinti? Žinoma, kiekviena darbo įstaiga yra skirtinga, dėl to ir saugaus darbo priemonės skirtingos, bet šiuo epidemijos laikotarpiu kiekvienas darbdavys privalo užtikrinti apsaugai reikalingas kaukes ir dezinfekcinį skystį. Be šių labai svarbių apsaugos priemonių yra specifinės, kurios skirtos būtent tam tikram darbo atstovui.

Jei ieškote saugaus darbo priemonių pasirinkite mus. Rasite ne tik didelį pasirinkimą ir visas norimas saugos priemones, bet ir prekių aprašymus, dėl to jums bus lengviau išsirinkti prekę, kad ji tiktų individualiai jums.

Kokių darbo priemonių negalima pamiršti

Apsauginis šalmas. Dirbant statybose, žemės ūkyje ir kt. kažkas gali nukristi ant galvos, todėl būkite atsargūs. Atsargiam būti dažniausiai neužtenka, nes yra itin didelis pavojus, o nuo jo apsisaugoti padėti gali tam tikri apsauginiai rūbai. Tai gali būti darbo šalmai, apsauginiai šalmai ir statybiniai šalmai. Kiekvienas privalo pasirinkti šalmą pagal darbo pobūdį, o darbininkas turėdamas šalmą darbo vietoje iš karto galės jaustis daug saugiau, nes nelaimės metu šalmas gali išgelbėti nuo didelių traumų, kurių nei vienas nenorime.

Veido apsauga. Net mažos aštrios dalelės, kurios patenka ant jūsų veido, gali rimtai pakenkti veido ir ne tik odai. Todėl šienaujant, suvirinant, gręžiant ir pan. reikia dėvėti apsauginius rūbus, kurie gali apsaugoti nuo netikėtumų. Šiam darbui atlikti  geriausios darbo saugos priemonės yra: apsauginis gaubtas, kaukė su (arba be) tinkleliu. Kiekvienas gali rinktis pagal save ir turėti geriausias ir patogiausias priemones, kurios apsaugos nuo netikėtų nutikimų, kurių kiekvienas turime pasisaugoti.

Apsauginės ausinės. Dirbant triukšmingoje aplinkoje, sveika klausa ir harmoninga nervų sistema  neįmanoma, jei nėra naudojamos reikalingos darbo priemonės. Apsauginės ausinės gali ne tik užkirsti kelią triukšmui, bet ir mažinti darbuotojų bendravimą triukšmingoje aplinkoje. Turėdami radijo prisijungimą ausinėse, galite išgirsti mėgstamą muziką ir negirdėti triukšmo, kuris blaško ir neleidžia susikaupti darbo metu.

Kvėpavimo aparatas. Jei ore yra kenksmingų medžiagų, darbo saugos priemonės, užkertančios kelią alergijoms ar rimtesnėms ligoms, yra skirtingų tipų respiratoriai, vieni paprasti, kurie saugo nuo viruso, kiti galingi, kurių pagalba užkertamas kelias pavojingoms medžiagoms patekti į kvėpavimo takus.

Apsauginiai akiniai. Sveikas akis padės išsaugoti nuo UV spindulių apsaugantys, atsparūs smūgiams ir skilimui akiniai. Tai ne tik itin lengvi, patogūs, bet ir apsaugantys akiniai, kurie yra būtini darbe, nes be gero regėjimo yra sunku atlikti bet kokį darbą, dėl to yra privaloma saugoti savo akis.

Darbiniai antkeliai. Jei darbe tenka ilgai atsiklaupti, kelio pagalvėlės darbe gali padėti išvengti kojų nuovargio ir skausmo. Kelio pagalvėlės yra darbo saugos įtaisai, kuriuos galima atskirai pritvirtinti ant kojų arba juos galima įdėti į specialias darbo kelnių kišenes. Galima rinktis kelių pagalvėles ir antkelius.

Siekiant užkirsti kelią sveikatos problemoms ir atverti duris efektyviam darbui, darbo saugos ir sveikatos priemonės yra privalomos atliekant apmokamą darbą ir asmeninę veiklą. Rūpinkitės savimi ir nepamirškite nešioti saugos priemonių, nes jūsų sveikata yra svarbiausia. Jei jų dar neturite – užsukite į https://www.atvila.lt/lt ir įsigykite norimas prekes.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *