Kategorijos

Žuvų taukai: ABC

Žuvų taukaiŽuvų taukai, tai natūralus vitaminų A ir D šaltinis. Vitaminas A reikalingas akims, odai ir gleivinei, jis veikia kaip antioksidantas, tuo tarpu vitaminas D būtinas kalciui įsisavinti, kaulams ir dantims. Taip pat randama vitaminų B1, B2, B12, niacino, folio rūgšties, pantoteno rūgšties bei nemažai kalcio, kalio, fosforo, jodo, fluoro, vario, cinko.

Žuvų taukai yra labai vertingi, nes juose žymiai daugiau nesočiųjų riebiųjų rūgščių nei augaliniuose aliejuose. Žuvų taukai – pagrindinis omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, kurių organizmas pats negali pasigaminti, todėl jos vadinamos nepakeičiamomis riebalų rūgštimis. Šių riebalų rūgščių mūsų organizmas negali pasigaminti pats, todėl privalome jų gauti su maistu, nes iš jų organizme gaminamos biologiškai svarbios ir aktyvios medžiagos. Žuvų taukuose esantis linolio ir arachido rūgščių kompleksas normalizuoja riebalų ir cholesterolio apykaitą. Nustatyta, kad 30 g žuvų taukų cholesterolio kiekį sumažina 7 proc.

Kada pradėti gerti žuvų taukus? Žuvų taukus galima pradėti vartoti nuo pirmų gyvenimo dienų, nes jie skatina kūdikio vystymąsi. Taip pat juos turėtų vartoti ir nėščios moterys, dirbantys intensyvų protinį darbą, turintys silpną imunitetą, nuolat sergantys peršalimo ligomis, vyresnio amžiaus žmonės, kuriems yra didesnė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Žmonės, kurie valgo daug žuvies rečiau serga širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, reumatoidiniu artritu, jų stipresnis imunitetas, taip pat mažiau pasitaiko alerginių reakcijų.

Atminkite, kad žuvų taukai tinka tiek kūdikiams nuo 1 mėn., tiek darželinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, paaugliams, nėščiosioms ir žindančioms moterims, taip pat žmonėms, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis. Bet vis dėlto, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku apie žuvų taukų galimą suvartojimo kiekį, kad išvengtumėte riebaluose tirpių vitaminų perdozavimo, jis gali būti pavojingas. Rinkitės tik kokybiškus, kuo natūralesnius žuvų taukus, nes gali pasireikšti alerginės reakcijos sudedamosioms papildų medžiagoms.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *