Čiužinukai vaikams – misija įmanoma

CiuzinukaiVaikai miegodami praleidžia didžiąją dienos dalį, todėl labai svarbu, kad jų miego aplinka būtų ne tik patogi, bet ir higieniška. Taip pat ne mažiau svarbu pasirūpinti tinkama besivystančio vaiko kūno atrama, nes nuo to gali priklausyti vaiko laikysena, stuburo iškrypimo problemos, o vėliau dėl šių deformacijų kilti rimtesnių problemų.

Lovos vaikams skirstomos pagal vaikų amžių, tačiau ne visada tai geriausias sprendimas. Dažnai tėvai pasirenka iškart po kūdikio lovelės vaiką miegoti perkelti į paauglio lovą, tik su apsaugomis nuo iškritimo iš lovos. Tačiau tokiu atveju reikia rinktis kokybišką ir patvarią lovą, o daugiausia dėmesio skirti čiužiniams. Jei lova nekeičiama pagal vaiko amžių, keičiami privalo būti čiužinukai.

Vaikų organizmas vystosi, bręsta ir auga priklausomai nuo jo amžiaus, todėl, natūralu, 3 metų amžiaus vaikui, mokyklinukui ir paaugliui reikia skirtingo kietumo ir kitų savybių čiužinių. Be kita ko, vaikai auga, jų kūno svoris, linijos ir formos kinta, todėl čiužiniuose turi būti skirtingai išdėstytos atramos ir zonos.

Mažamečiams vaikams reikia kieto arba vidutinio kietumo čiužinio, pageidautina, kad čiužinys būtų apvilktas neperšlampančiu apmušalus, kurį galima skalbti, kad nutikus vaikiškai nelaimei – prišlapinus į lovą – būtų galima čiužinį apsaugoti ir taip užtikrinti higienišką miego aplinką.

Mokyklinukams reikalingas čiužinys, kuris būtų idealiai pritaikytas besivystančiam organizmui, stuburui, nes šiuo metu vyksta aktyviausias vystymąsis ir augimas. Tai rizikingiausias etapas atsirasti stuburo ir laikysenos deformacijoms.

Taigi, jei atėjo laikas spręsti klausimą, ką daryti su vaiko miego aplinka, turite žinoti, kad yra du variantai: pagal vaiko amžių keisti lovą arba keisti tik čiužinį, tačiau būtent čiužiniui turite skirti daugiausiai dėmesio, nes jis yra atsakingas už augančio vaiko laikyseną, stuburo problemas ir kitas ligas vyresniame amžiuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.