Kategorijos

pinigu keitimasGalvojate šiaip pabandyti pasipelnyti iš valiutų santykių? Matote, kad euras šiuo metu nestabilus ir galvojate, kad iš esamo skirtumo ateityje galėtumėte nemažai uždirbti? Valiutų kursų šuoliai visada traukė investuotojų dėmesį, tačiau pastebima, kad kai kurie žmonės aklai investuoja į valiutas nė nepasidomėdami kodėl tie šuoliai vyksta ir kada yra geriausias metas juos keisti. Pasitaiko atvejų, kad dėl naivumo kai kurie žmonės praranda nemažai pinigų – tai liečia būtent tuos, kurie pamatę valiutos kritimą, investuoja tikėdamiesi, kad ta valiuta vėliau pakils. Būtina žinoti, kad valiutų keitimo veikla yra licencijuojama ir šiaip – pasipelnymas iš valiutos kursų turi būti apmokestinamas pagal Lietuvos įstatymus.

Pirmiausia, jeigu jūs tą valiutą perkate iš kitų žmonių, faktas, kad jūs bandote iš to uždirbti. Jeigu atsidarėte kažkokią keityklą internete, pirmiausia turite žinoti kaip ji iš tiesų turėtų būti legalizuojama. Valiutų keityklos pirmiausia turi būti licencijuojama. Tai reiškia, kad pirkti ir parduoti valiutą jūs galite tik tokiu atveju, jeigu gausite iš Lietuvos banko licenciją. Ją privalo gauti visi užsiimantys tokia veikla. Įprasti komerciniai bankai valiutos supirkimą bei pardavimą vykdo būtent su visomis licencijomis, todėl jūs būsite neišskirtiniai. Priešingu atveju, jūsų gali laukti nemalonumai. Valstybinė mokesčių inspekcija atliks patikrinimus. Jums reikės sumokėti visus mokesčius nuo gauto pelno. Taip pat turėsite sumokėti ir nemažą baudą. Jeigu tai tik papildoma jūsų veikla, tai nelegaliai veikti jums būtų per daug sudėtinga, tuo labiau, kad dabar dirbančius šešėlyje įskųsti yra labai paprasta – anonimiškai galima pranešti mokesčių inspekcijai per specialią formą interneto svetainėje.

Kas liečia kitus svarbius niuansus, būtina pabrėžti, kad kai kurie bankai neleidžia įsigyti kitos valiutos, todėl kai kurie žmonės tokius pinigų keitimus vykdo per specialias el. sistemas. Vienos iš pagrindinių – „Paypal“ bei „Skrill“. Šiose sistemose draudžiama užsiimti pinigų keitimu, tuo labiau, kad per tokias sistemas galima ir labai rizikuoti. Čia būtina įsikinti, kad perkama valiuta yra švari t.y. ji nėra vogta ir t.t. Kai kurie galvoja, kad nors ir nelegalius pinigus įsigijus, jokio pavojaus nėra – viskas priešingai, nes jeigu įsigysite tokią valiutą, ko gero jūsų paskyra toje el. sistemoje bus sustabdyta, o pinigai užšaldyti. Jie bus grąžinami siuntėjui, o jūs liksite su nemažais nuostoliais. Tada jums teks kreiptis į policiją, o tada bus itin daug bėdų. Jūs gaišite laiką teismuose, o taip pat pritrauksite įvairių institucijų dėmesį.

Norėdami užsiimti legalia pinigų keitimo veikla, turite gauti visas licencijas, mokėti mokesčius, o taip pat naudotis paprastomis el. bankininkystės sistemomis, kurios leidžia pirkti užsienio valiutą ir ją laikyti norimą laikotarpį. Tik tada galėsite šia veikla užsiimti saugiai.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *