Baltijos šalių archyvų susitikimas Estijoje

Lietuvos, Latvijos ir Estijos archyvarai švenčia archyvų dieną susirinkdami į seminarą kuris vyko Estijoje mažame Narva-Jõesuu miestelyje, 2013 metų Birželio 5-7 dienomis.

Šio seminaro tema buvo “Digital Challenges, Baltic Perspectives” (Skaitmeninis dokumentų archyvavimas, kliūtys ir perspektyvos Baltijos šalyse). Šio seminaro pagrindinis tikslas buvo aptarti įvairius skaitmeninių archyvų aspektus tokius kaip: elektroninis dokumentų valdymas, skaitmeninio turinio dokumentų saugojimas, skaitmeninių įrašų ilgalaikis saugojimas, įrašų skaitmeninimas, interneto paslaugos, o taip pat tarptautinis bendradarbiavimas. Šis seminaras stiprina bendradarbiavimą tarp įvairių Baltijos šalių archyvų institucijų ir suteikia galimybes profesionaliems archyvarams dalintis įvairia sukaupta informacija kuri yra būtina visiems archyvams.

Seminare skaitomos prezentacijos buvo skirtos internetinių archyvų crowdsourcing‘ui. Atnaujintai Estijos archyvų informacijos sistemai AIS 2.0, tai nauja darbo organizavimo sistema skirta klientų aptarnavimui pagerinti. Latvių archyvarai pristatė teisės aktus reglamentuojančius skaitmeninių dokumentų valdymą, elektroninių dokumentų perdavimą valstybiniam saugojimui bei popierinių dokumentų elektronines kopijas Latvijoje. Lietuvos atstovai pristatė Lietuvos valstybingumo istorinio paveldo virtualioje aplinkoje projektą ,,Historical Heritage of the Statehood of Lithuania in Cyberspace: A Projects Overview“. Šio projekto tikslas yra surinkti kiek įmanoma daugiau istorinių dokumentų, po to juos skaitmenizuoti ir suarchyvuoti taip padedant išsaugoti Lietuvos istorinį paveldą, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas 1918-1940 įvykių irdokumentų archyvavimui. Taip pat lietuviai pristatė keletą kitų projektų tai ,,Organizational Aspects of Digitalization of Lithuania National Documentary Fond: Acase of Lithuania State Historical Archives“ šis projektas yra skirtas restauruoti senus dokumentus tam, kad galėtų būti atliktas kokybiškesnis dokumentų archyvavimas ir skaitmenizavimas. Trečiasis lietuvių pranešimas ,,Electronic Documents Management and Long term Storage of Documents in the Practical Aspects“ ši pranešimas buvo skirtas pristatyti naująją Elektroninio archyvo informacinę sistemą, ir jos funkcijas.

Seminare taip pat dalyvavo ir skaitė pranešimą Tim Gollins iš Didžiosios Britanijos nacionalinio archyvo. Jis kalbėjo apie tai kaip ekonomiškai gali būti atliekamas skaitmeninių dokumentų archyvavimas su kuriuo Didžiosios Britanijos archyvas jau dirba keletą metų, taip pat jis aptarė pagrindines archyvų saugumo problemas.

Viso Nacionalinio Estijos archyvo ir Estijos archyvarų asociacijos surengtame seminare dalyvavo 50 narių iš trijų Baltijos valstybių. Kitas Baltijos šalių archyvų susitikimas vyks 2015 metų birželį Latvijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.