Elektros variklis tai įrenginys, kuris konvertuoja elektros energiją į mechaninę ir yra vienas iš pagrindinių elementų iš visos pramoninių įrenginių įvairovės. Šiandien elektros varikliai taikomi įvairiausiuose srityse, todėl jų paklausa yra labai didelė. Šie įrenginiai turi tokias sudedamąsias dalis kaip statorius (induktorius) , rotorius – judamoji dalis vykdanti pagrindinį darbą, korpusas, guoliai, priekinis dangtis, galinis dangtis, velenas ir kiti.
Kas liečia specialias modifikacijas, tai jos pasirenkamos atsižvelgiant į užsakovo reikalavimus: tai gali būti nuo sprogimo apsaugantys, vienos fazės varikliai, varikliai liftų prievadams, šaldymo įrangos kompresorių, elektrinių talių, vibrovarikliai, papildomų mechanizmų. Toks modifikacijų spektras leidžia užsakovui pasirinkti būtent tai, kas jam tikrai reikalinga, sprendžiant gamyboje kylančias problemas.
Pasirenkant reikia atsižvelgti į tai, kaip išpildytas įrenginys, nes priklausomai nuo to, kokiai klimatinei zonai suprojektuotas variklis, jis turės įvairią konstrukciją.
Elektros varikliai klasifikuojami pagal tam tikrus techninius parametrus. Pagal taikymo principą: bendros paskirties, sprogiai aplinkai ir aukštos įtampos. Pagal maitinimo tipą: nuolatinės srovės ir kintamos srovės. Pagal veikimo principą: sinchroniniai ir asinchroniniai. Pagal fazių skaičių: vienos fazės (buitiniai), dvejų fazių (kondensatorinis), trijų fazių (pramoninis).
Paskutiniais metais šių variklių pardavimai ypatingai augo. Juos naudoja įvairiausiuose srityse, pavyzdžiui pramoniniuose įrenginiuose. Išskiriami sinchroniniai ir asinchroniniai, nuolatinės ir kintamosios srovės.
Šiandien ypač paklausūs yra bendros paskirties, trijų fazių ir asinchroniniai varikliai. Palyginus su kitais modeliais trijų fazių asinchroninis variklis pateikimas beveik visuose srityse ir naudojamas ne tik pramoniniuose įrenginiuose, bet ir įvairios paskirties buitiniuose įtaisuose.
Platus taikymas nusakytas eile jo konstruktyviųjų ir praktinių savybių. Tai: konstrukcijos paprastumas, absoliutus patikimumas, ekonomiškumas, didelis efektyvumo koeficientas esant aukštoms apsukoms, platus taikymo spektras.
Tam, kad įsigyti jus dominančią įrangą, būtina nurodyti tikslią markiruote, galią ir apsisukimų dažnį, montavimo būdą, maitinimo įtampą, apsaugos laipsnį.
Asinchroniniai varikliai naudojami kaip prievadai įvairiems siurbliams, staklėms, kompresoriams, mašinoms ir kitiems agregatams. Šiandien sunku įsivaizduoti pramonės arba ūkio šaką kur nebūtų naudojami elektros varikliai. Jų panaudojimas laikomas praktiškai nepakeičiamu.
Parašykite komentarą