Aromaterapija – tai netradicinės medicinos sritis, kurioje naudojamos gydomosios eterinių aliejų savybės. Augalinių ekstraktų gamybos istorija siekia 5000 metų. Egiptiečiai nuo 3000 m. pr. m. e. naudojo aromatinius ekstraktus losjonams, kvepalams ir net vaistams kurti. Vienas žymiausių aromaterapijos ir medicinos tėvų buvo Avicena, gyvenęs 980–1037 m. Mokslininkas aprašė ir ištyrė per 800 augalų ir jų poveikį žmogaus organizmui, prisidėdamas prie eterinių aliejų distiliavimo metodo atradimo. Europiečiai viduramžiais naudojo intensyviu kvapu pasižymėjusias žoleles grindims pabarstyti, kad pašalintų kvapą ir apsaugotų nuo vabzdžių. Tik XIX amžius pasirodė esąs atskirų eterinių aliejų komponentų atpažinimo ir išskyrimo bei farmacijos pramonės plėtros metas.
Natūralūs eteriniai aliejai ir jų nauda
Padidina atsipalaidavimą ir mažina stresą
Eteriniai aliejai turi savybę stimuliuoti mūsų pojūčius, todėl atpalaiduoja protą ir kūną. Jų subtilus kvapas ramina mūsų nervų sistemą, o tai padeda sumažinti stresą ir įtampą. Masažo ir gydomųjų procedūrų metu eteriniai aliejai dažnai naudojami siekiant sukurti atsipalaidavimo atmosferą ir sustiprinti gydomąjį poveikį.
Gerina savijautą ir emocinę pusiausvyrą
Eteriniai aliejai turi galingą aromaterapinį poveikį, kuris gali padėti skatinti gerovę ir emocinę pusiausvyrą. Tam tikri aliejai, tokie kaip levandų, pipirmėčių ir rozmarinų, yra žinomi dėl savo raminančių ir antistresinių savybių. Jų naudojimas masažo ir gydomųjų procedūrų metu gali padėti sumažinti nervinę įtampą ir pagerinti bendrą savijautą.
Aromaterapinės inhaliacijos
Aromaterapinės inhaliacijos yra populiarus būdas panaudoti eterinių aliejų savybes gydomosiose procedūrose. Įkvėpdami eterinių aliejų garų, galite gauti teigiamą poveikį kvėpavimo takams, palengvindami tokius simptomus kaip kosulys, sloga ar dusulys. Arbatmedžio, eukalipto ir kipariso eteriniai aliejai ypač veiksmingi sergant viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.
Eterinius aliejus galima naudoti namuose. Jų galima dėti į vonią ar purkšti ore aromato difuzoriumi. Tačiau svarbu juos vartoti pagal nurodymus ir vengti perdozavimo.
Parašykite komentarą