Kategorijos

Ką reikia žinoti prieš įsigyjant antikvarinius baldus?

klasikiniai baldai

Ką reikia žinoti prieš įsigyjant antikvarinius baldus?

Įsirenginėdami naujus namus arba nusprendę radikaliai pakeisti namų interjerą dažnai susiduriame su galybe klausimų ir dvejonių. Šiandien pabandysime panagrinėti kelis esminius klausimus, susijusius su antikvariniu, arba kitaip – klasikiniu stiliumi namų interjere.

Visų pirma reikėtų supažindinti su vietomis, kurių asortimento didžiąją dalį sudaro klasikiniai baldai bei laiko išbandymų nepabūgusios interjero detalės. Tokiais baldais prekiaujama taip vadinamuose sendaikčių turgeliuose, antikvariatuose ar specializuotose baldų parduotuvėse. Turbūt kiekvienas sutiks, kad smagu pavaikštinėti ir pasidairyti po sendaikčių turgelius, tačiau dažnaisiais čia galima rasti smulkių interjero dekoravimo detalių – žvakidžių, stalinių lempų, paveikslų ir indų. Turgelių prekeiviams tiesiog sudėtinga transportuoti baldus, beje, klasikiniai baldai dažnai nėra pritaikyti vežioti, didžioji jų dalis – nesurenkami. Tuo tarpu kai kuriuose antikvariatuose galima rasti kelis ar keliolika baldų, tačiau išrankių vartotojų šis kiek skurdokas asortimentas dažnai netenkina: tiesiog gali nepatikti parduodamų baldų spalva, modelis ar dizainas. Tad panorusiems įsigyti senovine dvasia dvelkiančius baldus bene geriausia išeitis – apsilankyti antikvariniais baldais prekiaujančioje parduotuvėje. Tiesa, daugelis tokių parduotuvių jau turi įkūrusios savo elektronines svetaines ar parduotuves, tad asortimentą pamatyti galima naršant internete.

Antikvarinių baldų rūšys ir kainos

Pradėjus antikvarinių baldų paiešką galite susidurti su tam tikros rūšies baldų stygiumi. Pavyzdžiui, antikvariniais baldais prekiaujančių parduotuvių asortimente didžiąją baldų dalį sudaro indaujos, spintos bei komodos, o norint įsigyti kušetę ar miegamojo lovą prireiks sugaišti nemažai laiko patinkančio ir poreikius atitinkančio baldo paieškai. Jei norėsite įsigyti, pavyzdžiui, valgomojo baldų komplektą, galite stipriai nusivilti, nes komplekte, kaip įprastai, bus ne 6 kėdės, bet vos 2 ar 3.

Kitas veiksnys – tai antikvarinių baldų kaina. Ji gali būti net du-tris kartus ar net dar didesnė, nei naujų, baldų salonuose parduodamų baldų. Pavyzdžiui, vidutinio dydžio komodos kaina gali svyruoti nuo 500 iki 5000 litų, o spintų kainos svyruoja nuo 1000 iki 6000-7000 Lt. Už paprastą antikvarinę kėdę sumokėsime apie 200-300 Lt, o ištaigingesnė, kokybiškai pagaminta kėdė galia atsieiti ir apie tūkstantį litų. Žinoma, klasikinių baldų kainos dar labai priklauso ir nuo baldo būklės, pagaminimo datos, šalies, iš kurios baldas atkeliavęs, medžiagų, iš kurių baldas pagamintas ir t. t.

Tam tikro medžio rūšys yra brangesnės, tad, pavyzdžiui, už ąžuolinį krėslą sumokėsite kur kas brangiau nei už krėslą, pagamintą iš medžio masyvo. Pasitaiko baldų, kuriuos gamino pagarsėjęs to laikotarpio meistras, ant baldų išraižyti žymaus fabriko ar gamintojo inicialai ar emblemos, tad gaminio kaina gali šoktelėti net du-tris kartus lyginant su panašiais baldais. Tačiau kolekcionieriai ir antikvarinių vertybių saugotojai vienareikšmiškai sutinka – kuo baldas senesnis, to jo vertė didesnė, tad įsigijus antikvarinį baldą investicijos daugeliu atvejų tik pasiteisina ir atsiperka, o ne atvirkščiai.

 

Baldai su istorija

Nederėtų pamiršti, kad antikvariniai baldai – tai laiko išbandymus savotiška prasme „patyrę“ baldai, tad tikėtis, kad jie atrodys lyg nauji, nereikėtų, kitaip galite nusivilti. Tokie baldai dažnai būtent dievinami dėl savo senoviškos, autentiškos, prosenelių laikus primenančios išvaizdos. Nemaža dalis antikvarinių baldų prieš parduodant restauruojami – keičiamas gobelenas, perlakuojamos baldų dalys ir panašiai.

Gali nutikti taip, kad baldas bus su tam tikrais trūkumais, pavyzdžiui, rasite įbrėžimų, galbūt bus išdaužtas indaujos stiklas, įskilęs kėdės rėmas ir panašiai. Tačiau turėtume nepamiršti fakto, kad baldai irgi yra daiktai, tad jie, kaip ir bet kuris kitas buityje naudojamas daiktas ar prietaisas, dėvisi. Dažnai, norint naujam gyvenimui prikelti klasikinius baldus tereikia smulkaus kosmetinio remonto.

Dauguma antikvarinių baldų pagaminti kur kas kokybiškiau nei kad gamina dabartiniai gamintojai. Labai retais atvejais rasime baldus, kurie pagaminti ne iš natūralios ir iš nekokybiškos medienos. Klasikiniai baldai būdavo gaminami kruopščiai, ilgai ir be prietaisų, dažniausiai tiesiog rankomis – visa tai ir didina tokių gaminių išliekamąją vertę.

Yra ir žmonių, įsitikinusių, kad senoviniai baldai skleidžia neigiamą energiją, tad tokių baldų pirkti nederėtų. Tačiau tai tik prietarai, ir daugelis antikvarinių baldų mėgėjų teigia, kad reikia tiesiog pajusti, kad šis baldas skirtas norinčiajam jį įsigyti.

Klasikinių baldų derinimas interjere

Tikriausiai daugelis sutiks, kad, prieš įsigyjant senovinį baldą, reikia apsvarstyti, kur jis stovės, su kokiais kitais baldais ar interjero detalėmis bus derinamas ir kokias funkcijas namuose atliks. Šiuolaikiniam, eksperimentuoti mėgstančiam žmogui neatrodys kliūtis, jos senas baldas puikuosis greta šiuolaikiškų baldų. Eksperimentai interjero dizaino srityje visuomet sveikintini, tačiau visgi reikėtų nepamiršti tam tikrų baldų ir namų aksesuarų derinimo taisyklių – ne visuomet pakaks pasikliauti vien savo stiliaus pojūčiu. Antikvarinis baldas puikiai derės prie baltos spalvos ar pastelinių spalvų sienų, retro stiliaus ar medžio spalvos tapetų. Svarbiausia, kad interjeras būtų daugmaž vientisas ir patalpoje būtų jaučiamasi patogiai ir jaukiai. Antikvariniai baldai ypač derės dvarelius primenančiose statiniuose, nuosavuose namuose ar kaimo sodybose, o pavieniai senoviniai baldai pagyvins bet kokius namus.

 

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *