Kaip atliekama širdies ligų prevencija?

Širdies ligos yra pagrindinė mirties priežastis, tačiau tai nėra neišvengiama. Nors kai kurių rizikos veiksnių, tokių kaip šeimos istorija, lytis ar amžius, pakeisti negalite, yra daugybė būdų, kaip sumažinti širdies ligų riziką.

Pradėkite nuo šių septynių patarimų, kaip pagerinti savo širdies sveikatą:

1. Nerūkykite ir nevartokite tabako

Vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo širdžiai, yra mesti rūkyti arba nevartoti nerūkomojo tabako. Net jei nesate rūkalius, būtinai venkite pasyvaus rūkymo.

Tabake esančios cheminės medžiagos gali pažeisti širdį ir kraujagysles. Cigarečių dūmai sumažina deguonies kiekį kraujyje, o tai padidina kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį, nes širdis turi dirbti sunkiau, kad aprūpintų organizmą ir smegenis deguonimi.

Tačiau yra gerų naujienų. Širdies ligų rizika pradeda mažėti praėjus vos dienai po metimo. Po metų be cigarečių širdies ligų rizika sumažėja iki maždaug pusės rūkančiųjų. Nesvarbu, kiek laiko ar kiek rūkėte, metę rūkyti iškart gausite naudos.

2. Pajudėkite: kasdien užsiimkite bent 30–60 minučių

Reguliarus kasdienis fizinis aktyvumas gali sumažinti širdies ligų riziką. Fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti svorį. Tai taip pat sumažina tikimybę susirgti kitomis ligomis, kurios gali apsunkinti širdį, pvz., aukštą kraujospūdį, aukštą cholesterolio kiekį ir 2 tipo diabetą.

Jei kurį laiką nebuvote aktyvus, jums gali tekti lėtai siekti šių tikslų, tačiau apskritai turėtumėte siekti bent:

150 minučių per savaitę atlikite vidutinio sunkumo aerobikos pratimus, pavyzdžiui, vaikščiokite sparčiu tempu. 75 minutes per savaitę energingos aerobinės veiklos, tokios kaip bėgimas. Dvi ar daugiau jėgos treniruočių per savaitę

Net trumpesnės veiklos užsiėmimai yra naudingi širdžiai, todėl jei negalite laikytis šių gairių, nenuleiskite rankų. Tik penkios minutės judėjimo gali padėti, o tokios veiklos kaip sodininkystė, namų tvarkymas, lipimas laiptais ir šuns vedžiojimas – visa tai įskaičiuojama į bendrą sumą. Nereikia įtemptai mankštintis, kad gautumėte naudos, bet jūs galite pamatyti didesnę naudą padidinę treniruočių intensyvumą, trukmę ir dažnumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.