Kategorijos

Kaip atskirti kokybišką dviratį nuo kinietiško ?

Kaip atskirti kokybišką dviratį nuo kinietiško ?

Klausimas . Kodėl verta pirkti dviratį 1000 –1500 lt , kai kitur parduodami tokie patys už 500 lt?

Atsakymas . Tai tik dviračiai, kurie yra panašios išvaizdos. Atidžiau pasižiūrėjus, net naujokas dviratininkas nustatys skirtumą.Aptarsime kaip atskirti kokybišką dviratį nuo pigaus šlamšto.

Užrašai ant dviračio – pasitikėti tik žinomu prekiniu ženklu. Pirkite tik tuos dviračius , apie kuriuos turite bent šiek tiek informacijos ar važinėja draugai . Ant dviračio neturėtų būti spalvingos etiketes tipo « super bike “, ” Shimano ” ( ant rėmo ) , «mountain bike».

Įranga ant dviračio ( pagrinde susiję su bėgių sistema ) taip pat turi būti iš gerai žinomų gamintojų : kaip taisyklė, Shimano arba SRAM . Jei siūloma kitokia, gali kilti  problemų su tokios įrangos reguliavimu, greitai sugenda, susidėvi , sudėtingas arba neįmanomas  sureguliavimas, bent pasidomėkite apie gamintoją internete . Prašykite pardavėjo parodyti, kaip persijunginėja pavarų mechanizmas – net jei po sureguliavimo perjungiant pavaras išliko traškesys – tai yra ženklas nekokybiško dviračio.

Dviračio svoris. Net plieno dviratis turi sverti iki 18kg. Miesto dviratis su visa įranga – purvasaugiai, bagažinė, apšvietimas, amortizuojanti sėdynė, turi sverti ne daugiau 16 – 18 kg.

Ratai. Paprastai Kinijos dviračių gamintojai montuoja “no name” ratlankius, būna paprasti vieno profilio arba stiprinti, tačiau sunkūs. Žinoma , tai yra gana sunku patikrinti , be specialių žinių . Tada patarimas yra paprastas – pažiūrėti ar ratas neturi ” aštunkės ” . Apžiūrėkite padangas ar nėra gumbų.

Ratų ašys. Dažniausiai, Kinijos gamintojai  taupo montuodami pigesnes ašis į pigius dviračius, nes kai perkate, yra sunku nustatyti guolių kokybę. Reikia pakelti priekinį ratą ir pasukti. Rotacija turėtų būti lengva, ilga, be jokių pašalinių garsų . Jei taip nėra – rekomenduojame atsisakyti pirkti ar nusiteikite keisti ašis po 1-3 mėnesių. Sužinoti, iš ko pagaminti guoliai, neišardžius rato , yra neįmanoma. Tačiau kokybiška ašis turi būti su logotipu užrašytu ant pačios ašies, arba tai turi būti pažymėta dviračio specifikacijoje. Ant ašių neturėtų būti atplaišų , drožlių . Paviršius turi būti lygus, jei ašys dažytos – dažų padengimas turi būti tolygus.

Amortizuojanti šakė . Kitas rimtas trūkumas nekokybiškų dviračiu – šakė su amortizatoriumi kliba. Pabandykite patikrinti – paspauskite priekinio rato stabdį ir pastumdykite dviratį pirmyn ir atgal. Jei klibejimas yra didelis, jūs jį pastebėsite. Jei šio trūkumo nepavyksta pašalinti , tada jūs turėtumėte pagalvoti apie tai, ar verta pirkti šį dviratį .

Papildoma įranga . Pigių dviračių gamintojai mėgsta pridėti papildomos įrangos – dėl grožio ir klientų pritraukimo. Būkite atsargūs, jei į standartinę komplektaciją įeina gertuvė su laikikliu ar krepšys (kuprinė), pas rimtus gamintojus yra retenybė. Jei yra sparnai ant dviračio – būtinai patikrinkite jų kokybę – pigūs sparnai labia greit skyla.

Rėmas . Tai brangiausia dviračio dalis, kurią sudėtinga taisyti, todėl į ši komponentą reikia atkreipti ypatingą dėmesį. Apžiūrėkite suvirinimo siūles, jos turėtų būti tolygios, vienodo pločio per visą siūlę . Teisinga siūlė turi atrodyti ” gražiai “. Pasidomėkite ar rėmui suteikiama garantija. Rimti gamintojai suteikia rėmui 1 – 5 metų garantiją. Jei garantija nesuteikiama – geriau dviračio nepirkti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *