Gražus žalias žolės kilimas aplink namą yra viena iš daugelio namų sodų savininkų svajonių. Deja, šią svajonę dažnai sunku išpildyti, nes tokia veja yra labai reikli. Tinkama vejos priežiūra – tai ne tik reguliarus pjovimas ir laistymas. Taip pat svarbu kovoti su piktžolėmis, kurios ant jo nuolat atsiranda.
Piktžolių rūšių identifikavimas
Prieš susipažįstant, kaip kovoti su piktžolėmis, verta paminėti, kad vejos piktžolės skirstomos į skirtingas rūšis. Piktžolių naikinimas nėra lengva užduotis, kiekvienam tipui reikia atlikti šiek tiek skirtingus veiksmus, kurie leis jas pašalinti. Todėl verta kreiptis į šios srities specialistus, kurie parinks tinkamus herbicidus jūsų vejai.
Vejos herbicidai – kodėl jie veiksmingi?
Pradedantieji sodininkai labai skeptiškai žiūri į herbicidų naudojimą žolei. Daugelis nerimauja, kad po apdorojimo žolė atrodys dar blogiau ir kad cheminė piktžolių kontrolė pakenks jų pastangoms sukurti gražią žalią veją. Tiesą sakant, ne kiekvienas purškalas gali būti naudojamas vejai, nes kai kurie iš jų sunaikins ne tik piktžoles, bet ir vejos šaknų sistemą. Piktžolėms vejoje naikinti geriau naudoti selektyvius herbicidus, kurie veikia nepageidaujamus augalus, tačiau yra saugūs žolei. Yra daug skirtumų tarp piktžolių ir žolių. Dauguma piktžolių, skirtingai nei žolės, netoleruoja dažno šienavimo, nors gali prisitaikyti prie sąlygų. Dėl to kiaulpienės savo lapus išskleidžia labai plokščiai, o tai efektyviai apsaugo juos nuo vejapjovės ašmenų. Tokia forma gali augti ant vejos, subjaurodama jos paviršių.
Antras svarbus skirtumas tarp žolių ir piktžolių yra jų rūšinė priklausomybė. Žolės yra vienaskilčiai augalai, o populiariausios piktžolės, tokios kaip gebenės, gysločiai, dobilai ir kiaulpienės, yra dviskilčiai augalai. Todėl galite sėkmingai naudoti herbicidus, veikiančius dviskilčius augalus, nesibaiminant, kad nukentės juos supanti žolė.
Parašykite komentarą