Kategorijos

Kaip greičiau ir lengviau grąžinti paskolas

Greičiau ir nieko nelaukiant pasiekti savo užsibrėžtus finansinius tikslus nori daugelis, tačiau tikrai ne kiekvienas nori kreiptis dėl paskolos. Deja, bet dažnai tenka susitaikyti su realybe ir pripažinti, kad kreipimasis dėl paskolos yra vienintelė ir pati efektyviausia išeitis.

Tačiau reikia suprasti ir tai, kad paskolos gavimu viskas nesibaigia. Paskola padeda čia ir dabar pasiekti savo pirminį finansinį tikslą, tačiau ji niekur savaime nepradingsta. Gavus paskolą ilgam laikotarpiui (https://vipkreditai.lt/ilgalaikes-paskolos-ilgalaikiai-kreditai/), įsipareigojama kreditoriams. Todėl būtina žinoti, kaip būtų galima greičiau ir lengviau grąžinti ilgalaikę paskolą.

Reguliariai peržiūrėkite savo kredito istoriją ir kredito reitingą

Supraskite, kad jūsų asmeninė kredito istorija ne visuomet gali tiesiogiai atspindėti jūsų kredito reitingą. Skamba paradoksaliai? Tačiau neretai žmonės žvelgdami į savo kredito istoriją mano, jog jų finansinė situacija kreditorių akimis yra puiki, nors iš tikrųjų jų kredito reitingas būna vidutinis arba netgi žemas. Todėl neleiskite sau padaryti tos pačios klaidos. Reguliariai peržiūrėkite savo asmeninę kredito istoriją ir visuomet žinokite, koks yra jūsų kredito reitingas.

Matydami, kad kredito reitingas pablogėjo ar jūsų kredito istorijoje atsirado tam tikrų netikslumų ir neaiškumų, galėsite laiku priimti teisingus finansinius sprendimus ir tokią situaciją pagerinti.

Pradėkite nuo mažesnių paskolų grąžinimo

Visų pirma neturėtumėte suprasti klaidingai. Tai tikrai nereiškia, kad pirmiausia turite grąžinti mažesnes paskolas, o didesnių paskolų grąžinimą galite pradėti kiek vėliau. Kiekvienos jūsų turimos paskolos grąžinimo įmokos privalo būti atliekamos lygiagrečiai – kiekvieną mėnesį. Tačiau jūs visuomet galite ir turėtumėte imtis priemonių, kad savo finansinius įsipareigojimus padengtumėte anksčiau nei yra nurodyta jūsų paskolų sutartyse.

Atlikti tyrimai rodo, kad susitelkiant į greitesnį mažesnės vertės paskolų grąžinimą, žmonės jaučia didesnį pasitikėjimą savo jėgomis ir labiau pasitiki savo finansinėmis galimybės, tokiu būdu efektyviau judėdami link didesnės vertės finansinių įsipareigojimų padengimo.Žinoma, būtina atsižvelgti ir į palūkanų dydį. Pavyzdžiui, jei jūs turite vieną ar kelias aukštomis palūkanomis pasižyminčias kredito korteles, suprantama, kad jas padengti ir galiausiai jų atsisakyti turėtumėte pirmiausia.

Bent ketvirtadalį pajamų skirkite finansiniams prioritetams

Finansiniai prioritetai yra tai, kas svarbiausia, pvz., nenumatytiems atvejams skirto biudžeto suformavimas, paskolų padengimas, taupymas pensiniam amžiui ir kt. Net jei jums atrodo, kad 20% jūsų mėnesinių pajamų yra pernelyg daug, įsigilinę į šio skaičiaus prasmę, lengviau po savo kojomis suformuosite stabilų finansinį pagrindą.

Atsisakykite neigiamų finansinių minčių

Turint ne vieną finansinį įsipareigojimą, kuris kasdien slegia jūsų pečius, galvoti pozityviai nėra jau taip paprasta. Tačiau jei jūs nuolatos save kankinsite neigiamomis finansinėmis mintimis ir teigsite sau, kad jums nepavyks laiku grąžinti savo turimų paskolų, galiausiai jums teks realybėje susidurti su savo didžiausiomis baimėmis.

Atsisakydami neigiamų finansinių minčių, jūs pajėgsite lengviau priimti teisingus ir apgalvotus finansinius sprendimus, kartu neleisdami sau pulti į neviltį ar žengti neapgalvotus žingsnius. Jei turite vartojimo paskolą – ją grąžinsite! Jei dar neturite nenumatytiems atvejams skirto biudžeto – jį suformuosite! Nuo to, kaip mąstysite, priklausys ir jūsų finansinė padėtis.

Dalį savo gaunamų pajamų investuokite

Jei norite greičiau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus, dalį gaunamų pajamų kiekvieną mėnesį turėtumėte skirti investavimui. Papildomas pasyvių pajamų šaltinis ne tik leis greičiau atsikratyti didelės paskolų naštos, tačiau taip pat pagerins ir jūsų asmeninę finansinę padėtį.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *