Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663
Kaip maisto produktus išlaikyti šviežius - StraipsniuKatalogas.eu

Kategorijos

Kaip maisto produktus išlaikyti šviežius

Švieži produktai – viena gardaus patiekalo sąlygų. Tad kaip laikyti maisto produktus, kad jie kuo ilgiau išliktų švieži?

Daržovės, panašiai kaip ir žalumynai, greitai netenka vertingų vitaminų bei mineralų, tačiau jas galima užšaldyti. Atšildytas kiek virti daržoves taip pat, kaip šviežias, tik troškinti reikia kiek trumpiau. Vaisius (obuolius, kriaušes) vėsioje patalpoje galima laikyti ilgiau negu mėnesį, o kaulavaisius daržovių skyriuje šaldytuve – apie 7 dienas.

Žalią maltą mėsą, jeigu įmanoma, patariama suvartoti tą pačią dieną kai pirkote arba padalinti į porcijas, suvynioti į skaidrią maistinę plėvelę ir užšaldyti. Jei mėsa buvo pristatyta supakuota, ją būtina išimti iš pakuotės.
Žuvį ruošti tik šviežią. Išskirtiniais atvejais ją galima įtrinti citrinos sultimis ir aliejumi, dėti į specialų maišelį, apdėti ledo kubeliais ir laikyti lentynėlėje arčiau šaldiklio. Jeigu dažnai keisite ledą žuvį galima laikyti net 3 dienas. Užšaldytą žuvį reikia atšildyti pamažu.

Pieno produktai dažniausiai būna pasterizuoti, todėl šaldytuve juos galima laikyti net 5 dienas. Kad pienas atvirame pakelyje neįsigertų kitų produktų kvapo, jį galima supilti į stiklainį ir uždaryti dangteliu.
Po darbo dienos likusius žalumynus ir lapines salotas reikia suvilgyti ar apipurkšti vandeniu ir sudėti į polietileno maišelį. Maišelį reikia kelis kartus apsukti ir surišti, kad jis būtų išsipūtęs kaip balionas ir padėti į šaldytuvo daržovių skyrių. Taip laikomus žalumynus būtina sunaudoti per savaitę.

Kaip tinkamai laikyti kiaušinius? Kiek virti kiaušinius? Juos smailiais galais žemyn reikia sudėti į šaldytuve esančią lentynėlę. Patariama atskirti sudužusius ar įskilusius kiaušinius, nes jie gali būti užkrėsti pavojingomis bakterijomis. Ruošiant patiekalus kiaušinių lukštus būtina dezinfekuoti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *