Kategorijos

Kalbų viršūnėlė. Anglų kalba neužleižia savo pozicijų

Pastaruosius dešimt metų buvo didysis anglų kalbos bumas. Ne paslaptis, kad anglų kalba ir dabar išlieka viena populiariausių kalbų, kurių mokosi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.
Rusų kalba, kurią moka kalbėti ir gali suprasti daugiau nei 79% Lietuvos žmonių užima antrą vietą tarp populiariausių kalbų, bet mokytis į kalbų mokyklas jos ateina kur kas mažesnis procentas žmonių, negu lygintume su norvegų arba anglų kalba.
Anglų kalbos, kaip ir anksčiau, taip ir dabar, žmonės mokosi ne vien dėl prestižo, bet ir todėl, kad mokėti anglų kalbą yra būtinybė. Kelionės, domėjimasis pasaulio naujienomis, draugai iš įvairių šalių ir verslo reikalai bei partneriai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje verčia vis gilinti anglų kalbos žinias ir net tik anglų, bet ir rusų, vokiečių, švedų ir norvegų.
Klausimas. Ar buvo prognozuota, kad taip išaugs norvegų kalbos paklausumas? Ekspertai jau seniai sakė, kad gali sustiprėti skandinavų šalių įtaka likusiai Europos daliai. Todėl jau kelerius metus iš eilės pastebimas didelis susidomėjimas būtent norvegų, švedų ir danų kalbomis, tik gaila, kad šių kalbų specialistų Lietuvoje turime ne taip jau ir daug, bet ateityje tikima, kad Lietuvoje skandinavų kalbos gali užimti antrą poziciją po anglų kalbos. Ir visa tai skatina didelė emigracija į šias šiaurės šalis.
Pagal vienas iš populiariausių kalbų į penketuką patenka ir vokiečių kalba. Susidomėjimas vokiečių kalba kyla vien dėl to, kad dauguma studentų išvyksta pagal mainų programas į Vokietijos universitetus, tad jau norint, nenorint, anglų kalbos čia vien tik neužteks, reikia turėti ir vokiečių kalbos pagrindus. Prie studentų prisideda ir verslo įmonių atstovai, kurie palaiko itin glaudžius santykius su Vokietijos bendrovėmis. O juk ir geresnis įspūdis paliekamas tada, kai lietuvis verslininkas pradeda kalbėti vokiečių kalba.
Ne tokios populiarios, bet visgi paklausą turinčios išlieka ispanų, italų ir prancūzų kalbos. Kaip bebūtų keista, didžiausias šių kalbų mokymosi bumas buvo tarp 2004 ir 2006 metų. Šias kalbas galima kaip trečiąsias arba antrąsias pasirinkti ir vidurinėse arba aukštosiose mokyklose, bet tai jau daugiau prestižo reikalas. Ispanų, italų arba prancūzų kalbą žmonės renkasi daugiau dėl estetinių, o ne dėl praktinių poreikių.
Nors, kaip ir daugelyje šalių, taip ir Lietuvoje pirmauja anglų kalba, tačiau turime pasidžiaugti, kad mūsų žmonės apskritai labai noriai mokosi kalbų ir jiems mokėti vien tik anglų kalbą nepakanka. Neveltui užsieniečiai taip nustemba, kai pasakome, kad lietuviai moka ne tik anglų, bet ir rusų, lenkų, vokiečių ir kitas kalbas.

www.mokslonamai.lt

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *