Kategorijos

Kamuoliniai gesintuvai, kas tai yra ir kaip tai veikia?

Gaisrai kyla,  kai susideda trys veiksniai – temperatūra, degios medžiagos ir deguonis. Pašalinus bent vieną iš šių komponentų  – ugnis užgesinama.

Pristatome vienintelį pasaulyje nešiojamą gaisro gesinimo įrenginį automatiškai suveikiantį nuo kontakto su atvira liepsna – kamuolinį gesintuvą ELIDE FIRE

Kamuolinis gesintuvas automatiškai aktyvuojasi nuo kontakto su atvira liepsna (ne šiluma). Aktyvavus – įvyksta ~120 dB garso sprogimas ir paskleidžiami aplinkai saugūs, sausi cheminiai milteliai (Mono amonio fosfatas), veiksmingai gesinantys gaisrą. Sprogimo metu išretinamas deguonis, kas leidžia dar greičiau užgesinti ugnį. Sprogimo garsas perspėja aplinkinius apie gaisro pavojų.

Kamuoliniai gesintuvai ugnyje aktyvuojasi ~ per 3 sekundes.  Jie gali būti įmetami tiesiai į ugnies židinį, arba tvirtinami gaisro atžvilgiu pavojingose zonose. Tokiu būdu jūsų turtas bus saugus net ir Jums nesant namuose.

Kamuolinio gesintuvo svoris – tik 1,5 kg, o skersmuo – tik 15cm, todėl juo naudotis gali net ir vaikai, senjorai ar neįgalieji. Tam nereikalingos jokios specifinės žinios.  Šis gesintuvas neužsikerta, nereikia galvoti kaip jį įjungti, nereikia priartėti prie ugnies židinio.

Sprogimo metu gesintuvai nekelia jokio pavojaus aplinkiniams – net ir laikant juos rankoje.

DUK – dažniausiai užduodami klausimai:

Kaip veikia kamuoliniai gesintuvai?

– Kamuoliniai gesintuvai suveikia tik nuo tiesioginio sąlyčio su ugnimi, per 1 – 10 sekundžių. Kamuolio centre esantis pirotechninis detonatorius aktyvuojamas gesintuvo korpusą apjuosiančių detonavimo virvelių pagalba.

Ar kamuolinis gesintuvas gali suveikti nuo karščio?

– NE – kamuolinis gesintuvas buvo specialiai suprojektuotas taip, kad būtų atsparus tiek karščiui, tiek ir spaudimui ar smūgiams (gali kristi iš 2,5m – korpusas nebus pažeistas). Gesintuvas suveikia tik nuo sąlyčio su atvira liepsna (tik aplinkos temperatūrai pasiekus 2800C – gesintuvas gali aktyvuotis nuo karščio).

Kaip naudoti kamuolinius gesintuvus?

– Kamuolinius gesintuvus galima naudoti dvejais būdais – tiesiog mesti į ugnį, arba tvirtinti rizikos zonose – virš pečių, elektros skydinėse, serverinėse, prie variklių, degių medžiagų talpyklų ir t.t. Ugniai palietus gesintuvą – jis sprogsta paskleisdamas gesinančią priemonę bei sprogimo garsu perspėdamas apie gaisro pavojų. Taip galite patikrinti ar gaisras buvo visiškai užgesintas, arba laiku pasišalinti iš patalpų. Per didelį gaisrą, šių gesintuvų pagalba galite atlaisvinti pasitraukimo kelius.

Kokių tipų gaisrams tinkami kamuoliniai gesintuvai?

– Kamuolinius gesintuvus galima nautoti A, B, C, E tipų gaisrams gesinti.

A – deganti mediena, audiniai, popierius, guma, plastikai ir kt.

B – degantys skysčiai – benzinas, spiritas, lakas, tepalai.

C – degančios dujos

E – „elektriniai“ gaisrai

Ar galima gesinimo kamuolį mesti į talpyklą su degančiu skysčiu?

– NE – nes degus skystis gali būti dar plačiau paskleistas.

Koks kamuolinio gesintuvo veikimo diapazonas?

– Suveikus kamuoliniui gesintuvui, gesinantys milteliai pasklinda iki 9,12m3 tūryje, 1,296m spinduliu, bet pagrindinė šio gesintuvo paskirtis – užgesinti gaisro židinį ir neleisti ugniai išplisti.

Kam reikalingas kamuolinis gesintuvas, jei jau yra kitos gesinimo priemonės?

– Skirtingai nuo kitų gesinimo priemonių – kamuoliniais gesintuvais gali naudotis visi  – tiek vaikai, tiek ir garbaus amžiaus žmonės ar neįgalieji. Tam nereikalingas joks pasiruošimas ar specifinės žinios. Jie yra lengvi, visiškai saugūs ir visiškai nekenksmingi naudotojui. Tinkamoje vietoje sumontuotas gesintuvas užgesins gaisrą net kai nieko nebus šalia.

Koks kamuolinio gesintuvo tarnavimo laikas?

– Kamuolinis gesintuvas nereikalauja jokios priežiūros, pakartotinio užpildymo, aptarnavimo ar slėgio bandymo ir be papildomo aptarnavimo gali tarnauti bent 5 metus. Vėliau palaipsniui mažėja gesinimo miltelių efektyvumas, tačiau kamuolinis gesintuvas gali būti naudojamas kaip antrinis, papildomas gesinimo įrenginys, arba kamuolį galite utilizuoti (veiklioji medžiaga – biologiškai sklaidi, todėl gali būti užkasama į žemę).

Ar kamuolinio gesintuvo poveikis yra pavojingas / kenksmingas?

– Kamuolinis gesintuvas yra nekenksmingas žmonėms, gyvūnams, aplinkai bei turtui. Augalams kamuolinio gesintuvo milteliai – puiki trąša.

Gesintuvo karkasas gaminamas iš putplasčio. Veiklioji medžiaga – Mono Ammonium Phosphate nėra toksiška, nedirgina odos bei akių, neišskiria pavojingų medžiagų gaisro gesinimo metu, neardo Ozono sluoksnio (be CFC). Nėra kietų detalių, kurios galėtų pakenkti žmogui sprogimo metu. Net ir būnant prie pat gesinimo kamuolio, ar laikant jį rankoje, sprogimas nesukels juntamų pažeidimų. Produktas turi daugelio ES bei pasaulio šalių saugumo sertifikatus.

Ar gesinimo milteliai gali pakenkti elektroniniams įrenginiams?

– Kamuolinio gesintuvo veiklioji medžiaga nėra laidi, todėl negadina elektroninių komponentų.

Žinoma, po sprogimo likusius miltelius būtina kruopščiai nuvalyti / susiurbti.

Ar kamuolinio gesintuvo sprogimo garsas gali pakenkti klausai?

– Sprogimo metu pasklinda ~ 120dB garsas, kuris yra visiškai nekenksmingas klausai. Visuotinai pripažinta, kad 100 tokio garso sprogimų per dieną, neturėtų jokio ilgalaikio poveikio žmogaus klausai. Šio sprogimo garsas atitinka priešgaisrinės signalizacijos skleidžiamą garsą ir puikiai perspėja aplinkinius apie pavojų.

Ar galima kamuolinius gesintuvus naudoti gaisrams gesinti lauke?

– Kamuoliniai gesintuvai itin veiksmingi pradiniame gaisro etape. Jie yra skirti išvengti gaisro, o ne kovoti su dideliu gaisru. Pastaruoju atveju reikalinga profesionalių ugniagesių pagalba. Gesintuvų veiksmingas spindulys yra ribotas, lauke vyraujantys vėjai gali išsklaidyti gesinimo priemonę, todėl atvirų gaisrų gesinimui jie nėra itin tinkami, bet puikiai panaudojami degalinėse ar gaisrams automobiliuose gesinti.

Kaip teisingai tvirtinti kamuolinius gesintuvus?

– Kamuoliniai gesintuvai komplektuojami su universaliais laikikliais  / stoveliais. Laikiklį pritvirtinus prie sienos, kamuolys tiesiog įdedamas į jį kaip į krepšinio lanką. Prireikus – gesintuvą  lengvai išimsite. Kita puse rėmelį pastačius ant pagrindo – kamuolinis gesintuvas tiesiog uždedamas ant jo. Būtina stebėti, kad kamuolys būtų dedamas ant korpuso nurodytu būdu (rodyklėmis į viršų).

Kur reikėtų tvirtinti kamuolinius gesintuvus?

Prieš parenkant tinkamą vietą gesintuvui, reikėtų įvertinti:

– Kur greičiausiai gali kilti ugnis?

– Ar ugnis sparčiai plistų ir kuria kryptimi (dėl skersvėjų, degių medžiagų)?

– Ar pasirinktoje vietoje sumontuoti gesintuvai galės užgesinti gaisrą jo atsiradimo pradžioje?

– Koks patalpos plotas bei tūris kurį bandote apsaugoti?

– Kokios rizikos stengiatės išvengti?

– Koks slėgis patalpoje (ar yra slėgio ventiliacija)?

– Ar elektros saugikliai tvarkoje? Ar atsijungs elektros tiekimas gaisro atveju?

– Ar patalpa tvarkinga?

– Ar yra evakuacijos keliai patalpoje?

– Ar patalpoje esantys produkatai / daiktai yra degūs?

Kamuolinius gesintuvus patariama tvirtinti virš viryklių, atvirų kepimo įrenginių, šildymo įrenginių, židinių, skydinių ir perkrautų elektros lizdų, dujų balionų, prie lubų šalia dujų kolonėlės (kad sustabdyti gaisro šokinėjimą po kambarius lubomis), katilinėje, kompresorinėje ar vyno rūsyje, kompiuterių kambariuose, serverinėse, prie priekinių bei galinių durų (kad lengvai išeitumėte ir patektumėte į patalpas), virš seifo ar pačiame seife, virš talpyklų su degiais skysčiais, virš transporto priemonės, prie variklio,  prie šiukšlių konteinerio (jei yra bent trys sienos ir stogelis), ar tiesiog lengvai pasiekiamoje vietoje – kad esant būtinybei, būtų galima lengvai paimti.

 

Kur   gaminami kamuoliniai gesintuvai, ar galima juos naudoti Lietuvoje?
–   Kamuolinius gesintuvus ELIDE FIRE išrado Phanawatnan   Kaimart, po 1997m viešbutyje Royal Jomtien, Patajoje   (Tailandas) kilusio gaisro. Gesintuvus gamina išradėjo įkurta   bendrovė  SIAM SAFETY PREMIER CO., LTD. (Tailandas).Kamuoliniuose   gesintuvuose naudojama itin kokybiška gesinimo priemonė FUREX 770, gaminama   Vokietijoje, bendrovėje Caldic Deutschland GmbH & Co.    Ta pati gesinimo priemonė naudojama ir mūsų rinkoje esančiuose aukštos   klasės milteliniuose gesintuvuose.Gesintuvai   turi visus reikalingus ES sertifikatus, atlikti visi būtini tyrimai   sertifikuotuose ES laboratorijose, kamuoliniai gesintuvai gavę daugybę   tarptautinių apdovanojimų, o gesintuvų išradėjas bei jo įkurta bendrovė pelnę   tarptautinį pripažinimą.
ELIDE   FIRE gesintuvai   patentuoti visame pasaulyje:
JAV patentas: ZL02829433.5.
Eurazijos patentas: 013558
Europos patentas: 07872912.6.
Kinijos patentas: ZL02829433.5.Nuoroda, kurioje galite pažiūrėti filmuotą vaizdo medžiagą:http://www.youtube.com/watch?v=QZUmYhn_9ZM&feature=related

 

www.joksita.lt

[email protected]

Tel. +370 614 11652

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Įrašo “Kamuoliniai gesintuvai, kas tai yra ir kaip tai veikia?” komentarų : 1

  1. Bronislav avataras
    Bronislav

    Labai įdomu? Rašote, kad esame patyrę SEO straipsnių rašytojai, bet straipsnis parašytas visiškai nesilaikant SEO reikalavimu. Klaidos: Nėra H1; H2; H3 pavadinimu, pagrindinis jūsų parinktas raktažodis ,,Kamuolinis gesintuvas,, nesutampa su nuoroda, toje pačioje nuorodoje klaida (www….kamuoliniai-gesintuvaikas-…..), meta name=”description nėra raktažodžio, <meta name="keywords" taip pat nėra pagrindinio raktažodžio. Naudojate automatini All in One SEO Pack, tai blogas pasirinkimas….
    Su pagarba Bronislav
    Specialynė: Interneto svetainiu kurimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *