Kas yra sveikas mikroklimatas?

Kas yra sveikas mikroklimatas?

Mokslininkai suskaičiavo, kad įvairių amžiaus grupių žmonės maždaug du trečdalius savolaisvo laiko praleidžia savo namuose, kitais žodžiais tariant, būtent namai yra ta vieta, kurioje praleidžiama daugiausia laiko. Būtent dėl šios priežasties namai turi būti tokie, kuriuose jaustumėmės puikiai. Tačiau, ar taipir bus, priklausys nuo tam tikrų veiksnių, o mikroklimatas yra vienas iš jų. Jis turi būti palankus žmogaus sveikatai, trumpiau tariant,būtina sukurti sveiką namų mikroklimatą. Tačiau, kaip tai padaryti, kas apskritai yra sveikas mikroklimatas ir kuo jis svarbus mūsų sveikatai?

sveiki_namai

Sveiku mikroklimatu vadinamas toks namų mikroklimatas, kuris atitinka Lietuvos higienos normas HN:2009 bei negalipadaryti neigiamo poveikio juose gyvenančių žmonių sveikatai ar savijautai. Na, o šių normų neatitinkantis mikroklimatas arba trumpiau tariant nesveikas mikroklimatas, gali turėti ypač daug neigiamų pasekmių: sumažinti darbingumą, sukelti galvos skausmus, nuotaikų pokyčius, padidinti kvėpavimo takų, peršalimo ligų, alergijų, odos problemų tikimybę.

Gera žinia ta, kad sveiką mikroklimatą savo namuose galime sukurti įvairiais būdais, o vienas pačių efektyviausių bei patikimiausių – gyvenimas ekologiškame name, nes vienas svarbiausių tokio namo statybos principų ir yra sveiko mikroklimato sukūrimas. Gyvendami tokiame name bei mėgaudamiesi sveiku mikroklimatu išvengsite jau išvardintų problemų,visada būsite žvalūs ir energingi, puikios nuotaikos.

Sveikatą gali lemti ir baldai

sveiki namai

Vis daugiau ir daugiau kalbama apie tai, kad svarbiausias žmogaus turtas yra sveikata, tačiau dar labiau džiugina faktas, kad vis dažniau galima išgirsti kalbant apie tai, kokias būdais galime ją išsaugoti arba pagerinti jos būklę. Paprastai dažniausiai minimi tokie pasirinkimai kaip subalansuota mityba, sportas, buvimas gryname ore ar vitaminų vartojimas, tačiau retas susimąsto apie tai, jog sveikatą gali lemti ir… baldai.

Taigi, kokius baldus ir kodėl turėtumėte pasirinkti, jei norite džiaugtis puikia savo ir savo šeimos narių sveikata? Pasirodo, pats geriausias pasirinkimas yra mediniai baldai, kadangi medis – natūrali ir ekologiška medžiaga.  Būtent dėl šios priežasties tai yra pati sveikiausia žaliava, iškurios gali būti gaminami baldai. Dėl puikių savo savybių iš medienos pagaminti baldai netaps jūsų alergijos, kvėpavimo takų ligos priežastimi, be to, padės palaikyti sveiką namų mikroklimatą. Tačiau tai dar ne viskas – mediniai baldai kuria jaukumą, suteikia šilumos jūsų namams, be to, puikiai atrodo bet kokio stiliaus namuose.

Daugiau informacijos: www.sveikinamai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.