Kas yra teisinga burnos higiena?

Burnos higiena yra svarbi procedūra kuria kiekvienas turėtu atlikti kasdien. Laikantis burnos higienos taisyklių, burnos ertmė atrodo sveikai, o kvėpavimas yra gaivus ir malonus. Tai reiškia kad:

 

  • Dantys yra švarūs ir neturi apnašų

 

  • Dantų smegenys yra rausvos splavos ir jų neskauda valant dantis šepetėliu ar dantų siūlu.

 

  • Nemalonus burnos kvapas nesukelia problemų.

Jeigu valant dantis šepetėliu ar dantų siūlų jums skauda dantenas ar prasideda kraujavimas, o iš burnos sklinda nemalonus kvapas kreipkitės į odontologą nes šie simptomai byloja periodonto ligų, ar kitų odontologinių ligų atsiradimą. Odontologas Jums padės įsisavinti visus metodus kurių pagalba jūs galėsite atlikti teisingą burnos higieną ir nurodys jūsų burnos ertmės vietas kurios reikalauja daugiau dėmesio atliekant kasdienę burnos higieną dantų šepetėliu ar siūlu.

Kokie metodai padeda palaikyti teisingą burnos higieną?

Burnos higiena ir teisingas jos palaikymas yra būtina procedūra norint turėti sveikus dantis ir dantenas. Sveiki dantys tai ne tik patrauklios išvaizdos ir geros savijautos sudedamoji dalis, tai ir jūsų organizmo sveikatos dalis, nes burnos ertmės būsena tiesiogiai veikia jūsų sveikatą. Kasdienė (dantų valymas dantų šepetėliu ir dantų siūlu) ir kasmet atliekama profesionali burnos higiena odontologijos centre padeda išvengti burnos ertmės susirgimų. Taip pat šios procedūros yra mažiau problematiškos ir ne tokios brangios kaip rimtų ligų, kurias gali iššaukti neteisinga burnos higiena, gydimas.

Kiekvienas iš mūsų tarp reguliarių vizitų pas odontologą privalo laikytis keleto paprastų rekomendacijų, laikantis jų, ženkliai sumažėja karieso, periodonto ir kitų burnos ertmės ligų atsiradimo rizika:

  • Du kartus per dieną valykite dantis ir kartą per dieną išvalykite tarpdančius dantų siūlu.

 

  • Laikykitės subalansuotos mitybos rėžimo, venkite užkandžių tarp pagrindinių dienos valgių.

 

  • Naudokite burnos higienos produktus kuriuose yra fluoro.

Kaip teisingai valyti dantis

Pakreipkite dantų šepetėlį 45° kampu į dantenas ir darykitesukamuosius judesius nuo dantenų link dantų. Švelniu judesiu (pirmyn-atgal) išvalykite dantų išorinę, vidinę ir viršutinę dalis. Švelniais judesiai išvalykite liežuvio paviršių, ši procedūra gaivina kvėpavimą, nes yra pašalinamos bakterijos nuo liežuvio paviršiaus.

 

Kaip teisingai valyti dantis dantų siūlu

Suimkite dantų siūlą taip kad jo ilgis būtų 45 cm ir kiekvieną kartą valykite dantis švaria siūlo dalimi. Valykite tarpdančius švelniais judesiai atkartodami dantenų kontūrus. Nepamirškite išvalyti dantų paviršiaus prie dantenų, tai darykite vengdami staigių judesių.
 

 

   

 

Šaltinis: http://www.centroodontologai.lt/lt/naujienos/straipsniai/kas-yra-teisinga-burnos-higiena

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.