Kategorijos

Klinkerio plytos – puiki apdaila fasadui

Žodis „klinkeris“ reiškia „labai tvirta plyta“, kuri gaminama iš ypatingos keramikinės medžiagos, kaitintinant prie 1200°С. Klinkerio istorija prasidėjo Olandijoje, kurioje norint kompensuoti natūralaus akmens nebuvimą, buvo pradėta gaminti klinkerį – labai didelio tankumo keramikinį akmenį. Taip buvo atrasta natūralaus molio kaitinimo technologija iki visiško sukepinimo ir gauta medžiaga buvo pavadinta – klinkeriu. Klinkeris priklauso ypatingu kietumu pasižyminčių plytų ar trinkelių rūšiai. Fasadas iš klinkerio tinka tiek šiuolaikiškam namui, tiek stilingam dvareliui. Jis gerai atrodo kartu su kitomis medžiagomis, o skoningai suprojektuotas puikiai dera prie namo ir pernelyg neišsiskiria iš aplinkos.

Klinkerio plytos yra ilgaamžė fasado apdailos medžiaga, kurio gamybai naudojamos specialių rūšių molis, smėlis ir kitos natūralios medžiagos. Priklausomai nuo rūšies molis gali būti kepamas 800-1300 Celsijaus laipsnių temperatūroje. To pasekoje klinkerio plytos yra nedegios, tvirtos, neblunka, jų neveikia atmosferos poveikis, nereikalauja jokios priežiūros, išgaunamos įvairiausios spalvos. Klinkerio plytų spalvoms atspalviams išgauti nenaudojami jokie dažai.

 

Klinkerio plytos gali būti dviejų rūšių: “rankų darbo” apdailinės plytos ir presuotos “wire cut” plytos. Nors abiejose gaminiuose pagrindinė žaliava yra molis, tačiau skiriasi gamybos technologija, todėl skiriasi, kai kurios techninės

charakteristikos, bet tai neįtakoja plytų kokybės.

 

Vienas svarbiausių kiekvienos klinkerio plytos rodiklis yra šalčio ciklai. 100 šalčio ciklų yra F2 klasė  stipriai ardančioje aplinkoje. Bandymo ciklą sudaro įmirkytų vandenyje bandinių užšaldymas – (18+-2) laipsniai Celsijaus temperatūros oro aplinkoje ir atšildymas +(18+-5) laipsniai Celsijaus temperatūros vandenyje. Tokiu atveju Lietuvoje nebūna net vieno šalčio ciklo per metus.

 

Vandens įgeriamumas. Labai dažnai klientai mano, kad kuo mažesnis apdailinės klinkerio plytos įgeriamumas, tuo kokybė geresnė. Sendintų (rankų darbo) plytų vandens įgeriamumas dažniausia būna 12-22%, bet jos tikrai nėra blogesnės už presuoto molio “wire cut ” plytas, kurių įgeriamumas tarkime 3%. Esmė yra ta, kad sendintų plytų gamybos technologija yra kitokia. Sendintos (rankų darbo) plytos struktūra yra porėta, todėl vanduo esantis plytoje, paspaudus šalčiui turi kur judėti, todėl neardo plytos ir vandens įgeriamumas neturi įtakos, o įtaka tokiu atveju daro šalčio ciklai apie ką mes minėjome anksčiau. Iš kitos pusės nesendintoms presuotoms, “wire – cut” tipo plytoms vandens įgeriamumas yra svarbus, kadangi jų struktūra nėra tokia porėta, todėl šio tipo plytų vandens įgeriamumas negali būti didelis, nes vanduo neturėtų kur plėstis ir sugadintų plytą. Vadinasi, klinkerio plytų įgeriamumas svarbus yra tik presuoto tipo apdailinėms plytoms.

 

Plytų impregnavimas. Tenka girdėti, kad kai kurios gamyklos pačios impregnuoja plytas, norėdamos pagerinti savo gaminių kokybę. Tačiau susitikus ir pasikalbėjus su žinomų gamyklų atstovais, jie informavo, kad gerų medžiagų, šiuo atveju klinkerio plytų impregnuoti nereikia, nes jos ir taip atitinka visus standartus ir joks atmosferos poveikis neturi įtakos. Jeigu gamyklos pačios impregnuoja plytas, o tai jau yra intervencija į gaminį, tai apie kokybę spręskite patys…

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Įrašo “Klinkerio plytos – puiki apdaila fasadui” komentarų : 1

  1. klinkeris avataras

    Geras straipsnis ir naudinga informacija apie klinkerio pasirinkimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *