Kategorijos

Kobido masažas – japonų dovana jūsų grožiui

Japonija – viena iš šalių, kurioje klesti moters grožio kultas. Tiek praeityje, tiek ir dabar grožiui keliami ganėtinai aukšti standartai. Tai kažkiek gali būti susiję su tikėjimu: japonų moterys manė, kad grožis gali viską pakeisti ir net išgydyti nuo visų ligų.

Japonijoje itin vertinami sveiki, ilgi plaukai ir, skirtingai nei Vakarų kultūrose, kuo šviesesnė, be to, gyvybingesnė, stangresnė ir jaunatviškesnė oda. Norėdamos, kad veido oda būtų kuo baltesnė, japonės jau nuo seno naudoja įvairius balinamuosius kremus ir serumus, prausiklius, losjonus, įvairias kitas priemones su AHA ir BHA rūgštimis. Taip pat Japonijoje itin populiarūs stipraus poveikio (pavyzdžiui, SPF50) kremai nuo saulės. Jau nuo seniausių laikų japonės, norėdamos apsaugoti veidą nuo ultravioletinių spindulių, vaikščiodavo su nedideliais skėtukais. Jos puikiai suvokia, kad, norint gražiai atrodyti, reikia puoselėti ir sveikatą: kokybiškai maitintis, sportuoti bei reguliariai atlikti masažus.

Bene žinomiausias būdas odos grožiui, jaunystei ir skaistumui išsaugoti – kobido masažai. Jų metu puoselėjamas ne tik veidas, bet ir kaklo, sprando bei galvos sritys, todėl jaučiamas didesnis poveikis. Kobido masažą Lietuvoje siūlo klinika Oda.

Kobido masažui – daugiau nei 500 metų

Manoma, kad veido masažai Japonijoje atliekami jau nuo VI-ojo amžiaus. Masažų technika buvo tobulinama beveik tūkstantį metų, o 1472 m. buvo įkurta kūno puoselėjimo mokykla (beje, irgi pavadinta „Kobido“), kurioje, manoma, galėjo būti atliktas ir pirmasis istorijoje Kobido masažas.

Ir šiandien, praėjus daugiau nei 500 m., Kobido technika išgyvena savo tikrą aukso amžių. Manoma, kad procedūra per tokį ilgą laikotarpį praktiškai nepakito, tik tiek, kad naudojamos šių laikų priemonės.

Kaip atliekamas Kobido masažas?

Masažas atliekamas rankomis, stimuliuojant veidą ir aplinkines sritis greitais ir gana intensyviais judesiais. Jeigu nemėgstate stiprių judesių, jie gali būti ir švelnesni: masažo eigą, priklausomai nuo aplinkybių, galima šiek tiek koreguoti.

Labai svarbu – ir ritmiškumas, taip pat stimuliuoti tam tikrus veido taškus – tokiu būdu aktyvuojami „varikliukai“, užvedantys odos regeneracijos procesus.

Masažo metu bene plačiausiai naudojami natūralūs argano, abrikosų kauliukų bei simondsijų (jojobos) aliejai, kurie papildo odą vertingomis medžiagomis ir sustiprina masažo poveikį.

Kokių privalumų suteikia kobido masažas?

  • Jauninimasis poveikis: kobido masažas gali šiek tiek pakelti odą, todėl kartais sakoma, kad jis tinka toms moterims, kurios nenori chirurginių intervencijų, bet ieško būdų, kaip efektyviai pakoreguoti odos kontūrą.
  • Sumažina esamų raukšlelių kiekį ir neleidžia atsirasti naujoms, padaro odą elastingą.
  • Puikiai tonizuoja.
  • Padeda subalansuoti odos drėgmės lygį.
  • Sumažina stresą, įtampą, leidžia efektyviai atpalaiduoti veido raumenis.
  • Gerina kraujotaką, todėl oda aprūpinama deguonimi ir kitomis medžiagomis.
  • Suaktyvinama ir limfotaka, todėl masažas leidžia atsikratyti nešvarumų, negyvų odos ląstelių.

Kobido masažas turi ir daugiau naudų. Tai ne tik veido priežiūros, bet ir viso kūno bei sielos ritualas. Masažo metu visiškai atsipalaiduojama ir panyrama į malonumo būseną – į savotišką meditaciją. Todėl atliekantys šį japonišką masažą meistrai turi domėtis Rytų medicina ir filosofija – jomis persismelkusi ir pati masažo technika.

Kadangi masažo metu veikiami aktyvieji taškai, Kobido masažas gali padėti atsikratyti galvos skausmo, žarnyno negalavimų. Po masažo seanso moterys dažnai pasijaučia žvalesnės, energingesnės, trykšta gyvenimo džiaugsmu ir gera nuotaika.

Tiesa, nors masažo metu pašalinamos negyvos odos ląstelės, toksinai, tačiau masažas neatstoja profesionalaus veido valymo, todėl prieš pasirenkant Kobido masažų kursą rekomenduojamas mechaninis veido valymas. Jis itin efektyvus esant giluminiam veido odos užteršimui.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *