Kategorijos

Kokią anklodę rinktis, kuri tiktų visiems metų laikams?

Dar visai neseniai avies vilnos antklodė buvo dažniausias pasirinkimas vasarai ir žiemai. Dabar klasikines vilnos antklodes keičia merino vilnos antklodės – lengvesnės ir minkštesnės, tačiau itin šiltos ir tinkamos visiems metų laikams. Iš kur kilusi garsioji merino vilna ir kuo iš tikrųjų išsiskiria antklodės, pagamintos iš šio neįprasto pluošto?

Iš kur gaunama merino vilna?

Merino vilna skiriasi nuo klasikinės avių vilnos, nes ji gaunama tik iš merinosų avių. Merinosų avys gyvena kalnuotose Naujosios Zelandijos vietovėse, kur vyrauja atšiaurios oro sąlygos: žiemą temperatūra nukrenta iki -20 °C, o vasarą termometrai rodo iki 40 °C. Merinosų avys prisitaikė gyventi šiame itin sudėtingame klimate, todėl merinosų vilna pasižymi unikaliomis savybėmis: ji yra tanki, tačiau plona, todėl veiksmingai apsaugo ir nuo šalčio, ir nuo karščio.

Merinosų vilna užtikrina avių komfortą ištisus metus, nes leidžia odai kvėpuoti ir neleidžia perkaisti, o kartu šildo ir saugo nuo šalčio, lietaus ir sniego. Todėl nenuostabu, kad merino vilnos antklodės vis labiau populiarėja dėl savo puikių termoreguliacinių savybių. Kiekviename vilnos pluošte yra oro burbuliukų pripildytos ertmės, kurios leidžia kūnui palaikyti optimalią temperatūrą.

Merino vilnos antklodžių privalumai

Merinosų vilna vertinama dėl daugybės privalumų – vienas iš jų yra jau minėta termoreguliacija, kuri leidžia merinosų avims patirti šiluminį komfortą bet kokiomis sąlygomis. Kuo tankesnė vilna ir kuo plonesnis pluoštas, tuo geresnė šilumos izoliacija. Kuo dar išsiskiria merinosų vilna?

  • Lengvumas – merinosų vilna yra puikus įrodymas, kad norint sušilti nebūtina susisupti į storas antklodes. Išskirtinis šios vilnos rūšies bruožas – lengvumas, kurį lemia ploni pluoštai, pasižymintys puikiomis termoreguliacinėmis savybėmis.
  • Higroskopiškumas – prie merinosų vilnos privalumų taip pat priskiriamas jos gebėjimas sugerti drėgmę – iki 35 % savo svorio. Drėgmė pašalinama, todėl po merino vilnos antklode oda neprakaituoja.
  • Atsparumas kvapams ir antibakterinis poveikis – merino vilna nesugeria kvapų iš aplinkos, todėl jos nereikia dažnai skalbti.
  • Minkštumas – skirtingai nei avių vilna, merino vilna “nekanda” ir yra labai maloni liesti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *