Pagrindinis pranešimas
Ar žinojai kad žaisti žaidimus gali būti naudinga? Žaidžiant vaizdo žaidimus ir internetinius online žaidimus yra socialinė, emocinė ir pažintinė nauda.
Kadangi žaidžiant internetinius žaidimus reikia sėdėti priešais ekraną, tai dažnai atmetama. Tačiau internetiniai žaidimai gali būti naudingi jauniems žmonėms. Žaidimai reikalauja iš žaidėjo sąveikos ir įgūdžių; skirtingai nei televizoriaus žiūrėjimas, kuris yra pasyvesnis. Žaidimai gali kelti susirūpinimą tėvams ir mokytojams, tačiau žaidimai taip pat gali turėti teigiamą poveikį vaikams ir jaunimui.
Žaidimo būsena
Interaktyvių žaidimų ir pramogų asociacija (IGEA) išleidžia metinę Australijos žaidėjų demografijos ataskaitą. 2018 m. Skaitmeninės Australijos momentinė nuotrauka pabrėžia, kaip populiarūs žaidimai yra vaikų ir jaunimo pramoga.
Šią ataskaitą patvirtina 2017 m. liepos mėn. The Office of the eSafety Commissioner užsakytas tyrimas dėl jaunimo internetinių žaidimų naudojimo. Tyrimo metu nustatyta, kad apie 60 % jaunuolių žaidė internetinius žaidimus. Tik 17% respondentų nurodė patyrę patyčias internete. Susidūrę su patyčiomis internete, 42% jaunuolių išjungė pokalbius, 41% ignoravo patyčias ir 38% blokavo patyčias arba nustojo žaisti žaidimus kurioje buvo patyčios.
Daugiau apie žaidimų demografinius rodiklius Australijoje skaitykite Interaktyvių žaidimų ir pramogų asociacijos „Skaitmeninės Australijos 2018 m. ataskaitoje“. IGEA taip pat sukūrė vaizdo įrašų seriją, kurioje nagrinėjami įvairūs žaidimų aspektai.
Kokie yra Žaidimų privalumai?
Žaidimai yra patrauklūs, jiems reikia aukštesnės lygio mąstymo, problemų sprendimo ir atkaklumo. Daugelis žaidimų, net ir pirmojo asmens šaudymo vaizdo žaidimai (kurie gali būti netinkami vaikams), moko bendradarbiauti, dirbti grupėmis ir mokytis pagal scenarijus. Daugeliui žaidimų reikia strategijos, kad būtų galima suprasti ir tada veikti pagal taisykles. Visuose žaidimuose siūlomas vidinio ir išorinio atlygio derinys. Žmonės žaidžia žaidimus būtent todėl, kad jie žavi ir apdovanoja mus, kai pasiseka. Australijos eSafety Commissioner biuras, Think U Know UK ir NZ organizacija Netsafe pripažįsta, kad internetiniai žaidimai gali padėti ugdyti komandinio darbo, susikaupimo, bendravimo ir problemų sprendimo įgūdžius. Jie taip pat yra galimybė jauniems žmonėms praktikuoti bendravimo ir konfliktų sprendimo įgūdžius.
Kaip internetiniai žaidimai gali pagerinti mąstymo įgūdžius?
Kvinslando technologijos universiteto atlikti tyrimai parodė, kad žaidimai gali pagerinti vaikų mąstymo įgūdžius. Žaidimai dažnai reikalauja, kad vaikai vykdytų nurodymus, apgalvotų savo veiksmus ir reaguotų į problemas. Tai gali padėti ugdyti svarbius mąstymo įgūdžius, tokius kaip:
aplinkos suvokimas
dėmesys mažoms detalėms
problemų sprendimas ir planavimas
raštingumas.
Skaitykite daugiau apie tyrimus Kvinslando technologijos universitete Vaizdo žaidimai naudingi vaikams: Studijų tinklalapis.
Kaip internetiniai žaidimai gali padėti vaikams valdyti emocijas?
Žaidimai gali būti labai įdomūs vaikams ir jaunimui, tačiau kartais jie gali būti ir varginantys. Neretai kažkas bando ir „nepavyksta“ arba nevyksta pagal planą. Jie taip pat gali susidurti su netikėtais ar netikėtais įvykiais. Tai gali padėti įgyti tokių įgūdžių kaip:
emocijų reguliavimas ir valdymas
išmokti save nuraminti
atsparumo ugdymas.
Kaip internetiniai žaidimai gali pagerinti socialinius įgūdžius?
Nors internetiniai žaidimai gali atrodyti kaip izoliuojanti veikla, jie dažnai yra labiau socialūs, nei kai kurie žmonės galvoja. Tiesą sakant, e. saugos komisaro biuro duomenimis, per 12 mėnesių iki 2017 m. birželio 81 % Australijos jaunuolių nuo 8 iki 17 metų žaidė internete, o 64 % žaidė su kitais žmonėmis. Pusė apklaustųjų žaidė internetinius žaidimus su kuo nors jie nebuvo susitikę asmeniškai. Daugelis vaikų žaidžia žaidimus su draugais, o kai kurie netgi susiranda naujų draugų. Tai gali pagerinti vaiko socialinius įgūdžius, įskaitant:
bendradarbiavimas ir komandinis darbas
suprastimas ir elgesys
tarpusavio mokymasis.
Parašykite komentarą