Kategorijos

Ledo ritulys Lietuvoje: ar tai populiaru?

ledo ritulys

Ar žinojote, kad Lietuva yra 24 vietoje IIHF reitinguose? Tai tikrai aukštesnis pasiekimas, negu futbolo, kurį mūsų šalyje žaidžia labai daug žmonių ar bent jau juo domisi. Bet apie ką mes čia?

Ledo ritulys yra labai įdomi sporto šaka. Kanadoje, JAV, Suomijoje, Rusijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Čekijoje ir kitose šalyse tai TOP3 sportas. Kai kur net ir pirmas pagal populiarumą (Kanada, Suomija).

Kodėl ledo ritulys toks populiarus pasaulyje?

Tai komandinis sportas, kuriame nevengiama ir grubesnio kontakto. Komandoje žaidžia 20 žaidėjų, vienu metu aikštėje jų yra 6 įskaitant vartininką. Tai labai intensyvus sportas ant pačiūžų, todėl žaidėjai nuolatos keičiasi. Jie varinėja guminį ritulį ir siekia jį įmušti į priešininkų vartus. Vartai, lyginant su futbolo, yra gana nedideli, juos saugo vartininkas, kuriam leidžiama dalyvauti ir puolime tam tikromis situacijomis. Tai labai dinamiškas sportas, kurį nenuobodu stebėti tiek arenoje, tiek per televiziją.

Įdomu tai, kad teisėjai dažnai toleruoja kietesnius veiksmus ar net muštynes. Aišku, prasižengusius sportininkus siunčia pailsėti keletą baudos minučių, o jų vieton atsarginiai komandos nariai tuo metu stoti negali. Taip komanda praranda kiekybės pranašumą, kuris gali lemti ir rezultatą.

Lietuva – nedidelė šalis, todėl daug ledo ritulio komandų neturime. Lietuvos klubai dar neseniai rungtyniavo Baltijos šalių lygoje kartu su labai stipriais Latvijos klubais, kur šis sportas yra Nr. 1 (krepšinis – Nr. 2.) Lietuvoje šio sporto rezultatai – gana kuklūs, tačiau tikrai aukštesni, nei futbolo. 2018 metais esame laimėję auksą savo divizione ir pakilę į IA lygą. Čia sekasi kur kas sunkiau, nes tenka žaisti su stipresniais ir galingesniais priešininkais.

Kodėl ledo ritulys Lietuvoje nėra toks populiarus?

Pirmiausia, reiktų atminti, kad šiam sportui reikia specialių ledo arenų. Po atviru dangumi ledo ritulys nėra žaidžiamas dėl saugumo ir aikštelių trūkumo. Didžiuosiuose miestuose yra nedidelės ledo arenos, kuriose gali žaisti ledo ritulio komandos. Vilniuje turime net 2 nuolat veikiančias arenas Akropolyje ir ledo areną. Elektrėnai taip pat turi savo areną, kaip ir Kaunas, Klaipėda bei Šiauliai. Yra ledo arena ir Mažeikiuose, tačiau ji nestandartinių matmenų.

Būtent arenų trūkumas yra viena iš kertinių priežasčių, kodėl šis sportas sulaukia mažiau dėmesio, nei kitos sporto šakos.

Dar viena priežastis yra ledo ritulio ambasadorių trūkumas. Prieš dešimtmetį ir seniau pajėgiausioje pasaulio ledo ritulio lygoje NHL žaidė du lietuviai – Darius Kasparaitis ir Dainius Zubrus. Nuo to laiko lietuviai į šią lygą sunkiai skinasi kelią, todėl susidomėjimas šiuo sportu ir sumenko. Juk krepšinio gerbėjai visada dairosi į NBA žaidžiančius krepšininkus, juos seka ir domisi. Ledo ritulio pasaulyje tokių žymių šio sporto ambasadorių dabar nėra, o vietinių šou verslo žvaigždžių indėlio tikrai nepakanka.

Beje, lietuviai mėgsta šį sportą stebėti per TV, tačiau jo varžybos rodomos tik internete ar per mokamas sporto televizijas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *