Kategorijos

Neįmanoma misija 3 recenzija

Galbūt per pastaruosius metus Tomą Cruzą užplūdęs dėmesys tapo per dideliu ir „Neįmanomai misijai 3“ tai padarė daugiau žalos negu naudos. Greitas romanas su Katie Holmes, netradicinis dukros gimimas ir paties Tomo potraukis į scientologiją pavertė vieną garsiausių Holivudo aktorių patyčių objektu. Prie visų asmeninių aplinkybių dar prisidėjo praėjusių metų nesėkmė komandoje su Stevenu Spielbergu („Pasaulių karas“) ir tradiciškai neigiamas išankstinis požiūris į trečią komercinio filmo tęsinį. Visos šios priežastys ir lėmė, jog svarbiausioje kino rinkoje – JAV – „Neįmanoma misija 3“ nedebiutavo taip įspūdingai, kaip buvo laukta. Juosta per pirmąjį savaitgalį uždirbo 48 mln. JAV dolerių, nors „Paramount“ viešai deklaravo, jog tikisi surinkti 70 mln.

Ištrauka iš filmo Neįmanoma misija III

Pasmerkta trečia dalis

Lietuvos spaudos leidiniai taip pat iš anksto pasmerkę trečiąją „Neįmanomos misijos“ dalį. Didžioji dalis laikraščių ir žurnalų drąsiai kaltino filmą lėkštumu, pigumu ir nelogiškumu. Daugelis rašiusių apžvalgininkų dar tikrai nebuvo matę juostos, bet dėl tokio požiūrio nenuostabu – penkiais atvejais iš šešių Holivude sukuriami tęsiniai būna kur kas blogesni už savo pirmtakus. Kitą vertus, esminio kokybės nuopolio tarp 1996-aisiais sukurtos pirmosios, ir 2000-aisiais pradėtos rodyti antrosios nebuvo, todėl „Neįmanoma misija 3“ nebuvo verta visų išankstinių supuvusių pomidorų smūgių.

Režisierius J.J. Abrams

Priešingai negu pirmųjų dalių atveju, filmo siela Tomas Cruise`as „Neįmanomai misijai 3“ režisuoti pasikviečia didžiojo ekrano naujoką. Naują veidą kine, bet jau spėjusį išaugti televizijos marškinėlius. JJ Abramsas režisavo tokius serialus kaip „Slaptoji agentė“ („Alias“ su Jennifer Garner) ir „Dingę“ („Lost“, prodiusuojamas paties Steveno Spielbergo).

Režisieriaus (JJ Abrams) darbas tampa pačia stipriausia „Neįmanomos misijos 3“ vieta. Tradicinį kvailumo prieskonį turintis banalokas scenarijus reanimuojamas įspūdį darančiu tempu, įtampa ir veiksmo scenomis. JJ Abramsas įtampą sukelia dar prieš titrus, o šaudynės ir gaudynės prasideda dar neįsitaisius kino teatro kėdėje.

Neįmanomos misijos 3 gandai

Neprasidėjus „Neįmanomos misijos 3“ filmavimams ilgai sklandė įvairiausi gandai, kas atliks agento Etano Hawke merginos vaidmenį. Kalbėta, jog ši pozicija gali atitekti paauglių dievaitei Lindsay Lohan, o vėliau jau net sukirsta rankomis buvo su Scarlett Johansson. Dėl pasikeitusių tvarkaraščių jaunoji Woody Alleno mūza atsisakė vaidmens ir jis atiteko menkai žinomai aktorei Michelle Monaghan. Ji savo darbą atlieka puikiai. Scarlett Johansson šis vaidmuo būtų tikrai per mažai ryškus, tiesa, neatmestina galimybė, jog scenarijus buvo kiek pakeistas ir merginos ekrane praleidžiamas laikas buvo sutrumpintas, prodiuseriams nepavykus pakviesti garsios aktorės.

Nors Scarlett Johansson „Neįmanomoje misijoje 3“ nepasirodė, vienas atstovas iš Woody Alleno „Lemiamas taško“ filme yra. Tai Jonathanas Rhys Meyersas, vaidinantis vieną iš slaptųjų agentų komandos narių. Tiesą pasakius, po „Lemiamo taško“ matyti tokiame šį aktorių yra kiek keistoka, bet už savo darbą jis nusipelno pliuso. Pliuso nusipelno ir kiti slaptieji „Neįmanomos misijos 3“ agentai – Ving Rhames, Maggie Q ir Laurence`as Fishburnas. Pats neįprasčiausias vaidmuo teko Philipui Seymourui Hoffmanui, kuris šį kartą vaidina pagrindinį blogiuką. Be abejo, „Kapotėje“ jis pasirodė kelioka kartų geriau, bet viskam yra savo vieta ir savas laikas, todėl neigiamo balo šis aukščiausio lygio aktorius nenusipelno ir už „Neįmanomą misiją“.

Neįmanomos misijos 3 muzika

Kurdami „Neįmanomos misijos 3“ garso takelį kompozitoriai nuėjo jau pramintu taku. Visos filmo frančizės vėliavnešiu esanti garsioji melodija vėl yra viso filmo garsinio apipavidalinimo pagrindas, o kitos šalutinės melodijos tik pagrindinio motyvo variacijos. „Bumerio“ prodiuseriams, kurie atsisakė melodijos antrame filme, reikėtų pasimokyti, kaip stiprų elementą paversti dar stipresniu.

„Neįmanomos misijos“ frančizė tęsiasi jau dešimt metų ir laikosi veiksmo filmų lyderiu. „Neįmanoma misija 3“ yra komercinio holivudinio kito tęsinys gerąją to žodžio prasme. Juosta lenkia visus pastarųjų metų veiksmo trilerius ir net šiek tiek savo pačios pirmtakes. Jeigu Tomas Cruise`as išdrįs imtis ir ketvirtosios dalies, jis nebus vertas išankstinio pasmerkimo.


2023 metais pasirodys naujausia Neįmanomos misijos dalis “Neįmanoma misija: Mirtinas atpildas. Pirma dalis“.

Filmas „Neįmanoma misija: Mirtinas atpildas. Pirma dalis“ (angl. „Mission: Impossible — Dead Reckoning Part One“) bus septintoji šnipų trilerių dalis, kurioje Tom Cruise vaidins nepailstantį slaptąjį agentą Itaną Hantą. Pirmasis anonsas atskleidžia, kad filme sugrįžta pagrindiniai „Neįmanomos misijos pajėgų“ nariai, įskaitant Ving Rhames, Simon Pegg ir Rebecca Ferguson bei „Neįmanoma misija: Atpildo diena“ (angl. „Mission: Impossible. Fallout“) žvaigždė Vanessa Kirby.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *