Nugaros Skausmas: „provokatorius“ – raumenų disbalansas

Nugaros skausmą pastaruoju metu  daugelis žmonių yra priversti priimti kaip neatsiejamą gyvenimo dalį, su kuria nori nenori tenka susitaikyti. Patys sau dažnai nusistatome ir diagnozę: amžius, ataugos, druskos, sukalkėjimas, stuburo išvarža… Žodžiu, neišvengiama ir nepagydoma. Tačiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos (LSMU MA) dėstytojo, Kaune bei Vilniuje įsikūrusios Sveiko stuburo mokyklos konsultanto Vidmanto ZAVECKO teigimu, bent kiek geriau pažinus savo kūną bei įdėjus šiek tiek pastangų nugaros skausmas gali būti pamirštas visai.

Nugaros skausmas visų pirma  yra skirstomas į ūmų ir lėtinį. Ūmaus sprando, tarpumenčio ar strėnų „surakinimo“ priežastys gali būti įvairios – tai traumos, perkrovos. Pacientai dažnai skundžiasi, kad kažką nepatogiai kėlė, pasitempė ir tą pačią dieną
ar kitą rytą nugarą „surakino“, – pasakoja V. Zaveckas.
Pasak jo, žmonės neretai yra įsitikinę, kad žiemą nugarą „sukausto“ dėl peršalimo. Tačiau iš tiesų tai nėra tikroji priežastis nuo kurios atsiranda nugaros skausmas.
„Šiuo atveju peršalimo reikšmė pervertinama. Kaip žiemą dėvint šiltą striukę galima vis peršalti ir peršalti? Todėl pacientų klausiu: kur jūs peršalote, ar vienmarškinis lauke dirbote? Tikrasis peršalimas turi savo specifinius simptomus: šaltkrėtis, pakyla temperatūra“, – dėsto pašnekovas.
Daugeliui žmonių ūmų nugaros „surakinimą“ keičia silpniau jaučiamo, bet vis tiek labai nemalonaus nugaros skausmo periodai. Ir šis ratas nuolat sukasi.
Nugaros skausmas“ atsiranda dėl labai aiškios priežasties – raumenų disbalanso. Ką tai reiškia? Vieni žmogaus kūno raumenys nuolat yra pertempti, „veža“ visą krūvį, o kiti – atsipalaidavę. Dėl to susidaro disbalansas, sutrinka raumenų koordinacija ir rizika žmogui vėl pasitempti gerokai padidėja. Kartais pacientas sako, kad planavo, bet net nespėjo pasikeisti automobilio rato, o tik pasilenkė, ir stop – nugarą pervėrė ūmus, judesius kaustantis skausmas. Ir taip nuo panašaus judesio nutinka jau dešimt metų“, – savo darbo praktika dalijasi V. Zaveckas, pabrėždamas, kad nugaros skausmas dažnai „surakina“ ir visiškai nesant fizinio krūvio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.