Itin jauniems asmenims nerekomenduojama galvoti apie skolinimąsi – paskolos moksleiviams Lietuvoje dažniausiai nėra išduodamos. Jauniems žmonėms siūloma vengti ankstyvų įsipareigojimų vien dėl to, kad tai ateityje gali pakenkti norint gauti didesnes sumas iš bankų ar kitų finansų įstaigų. Štai, perkantys būstą dažnai susiduria su problema, kuomet bankai nenori išduoti paskolos vien dėl to, kad anksčiau buvo imta nemažai greitųjų kreditų. Paskolos moksleiviams taip pat nėra išduodamos ir po neseniai priimtų įstatymo pataisų. Jeigu jūs esate labai jaunas žmogus, tai pirmiausia turite gerai pasidomėti ar atitinkate dabar keliamus mokumo vertinimo nuostatų reikalavimus. Nepaisant amžiaus, kiekvienas asmuo turi praeiti mokumo vertinimo patikrinimą. Paskolos turintiems skolų taipogi dažnai yra neišduodamos.
Paskolos moksleiviams neišduodamos, nes jie dažniausiai net negauna pajamų.
Kiekvienas besiskolinantis asmuo turi žinoti, kad paskolų rinkoje yra įsigaliojusi tvarka, kuomet paskolas gauti gali tik tie, kurie galės tas skolas grąžinti. Tai reiškia, kad bet kuris asmuo, kuris tekia paraišką dėl kredito, pirmiausia turi pateikti informaciją apie gaunamas pajamas. Jeigu jų jūs negaunate, tai jums nei vartojimo kreditas, nei būsto paskola negali būti išduodama. Toks yra reikalavimas, kurį taiko ne kreditoriai, o būtent mokumo vertinimo nuostatus priėmusi valdžia. Tiesiog, šiais laikais paskolų gauti negali tie, kurie negauna jokių pajamų.
Nors pajamos ir gaunamos, kartais kreditai vis tiek nėra išduodami. Daug ką lemia turimi įsipareigojimai bei gaunamų pajamų suma. Tačiau kreditoriai pabrėžia, kad labai svarbu atsižvelgti į ankstesnius kliento įsipareigojimus bei jų vykdymą. Jeigu jie anksčiau nebuvo tinkamai vykdomi, tai vargu ar kas nors norės išduoti paskolas tokiam neatsakingam asmeniui.
Paskolos moksleiviams dažniausiai nesuteikiamos ne dėl jų amžiaus, o dėl kitų priežasčių.
Kaip minėjome – tie, kurie negauna pajamų, negauna ir jokių kreditų, o moksleiviai dažniausiai ir yra tokie, kurie negali pasigirti turintys pajamų šaltinius, ne jie yra išlaikomi tėvų. Žinoma, tai taikoma ne visiems. Taip pat paminėti reikia ir tai, kad kai kurie asmenys negali skolintis ir dėl to, kad jų pajamos yra per menkos.
Ką daryti, norint išvengti finansinių sunkų? Atsakymas yra aiškus – nereikia skolintis nepagalvojant visų detalių. Kiekvienas asmuo, kuris ruošiasi kreiptis į kredito bendrovę dėl paskolos suteikimo, turi būti suinteresuotas gauti mažiausias palūkanas. Tad, pirmasis žingsnis, kurį būtina atlikti – kredito bendrovių pasiūlymų analizavimas. Rinkitės įvertinę visus niuansus. Palūkanos, aišku, yra svarbiausias rodiklis, tačiau atkreipkite dėmesį į paskolos grąžinimo laikotarpį. Trumpalaikės paskolos ėmimas ne visada yra gera išeitis, nes ne paslaptis, kad tokios paskolos dažnai į klampina į skolų ratą.
Atnaujinta 2020-05-19
Parašykite komentarą