Laiku atliktas pastato šiltinimas padės jame išsaugoti šilumą, tačiau tik tuo atveju jei viskas bus padaryta teisingai. Tokiu atveju energijos taupymas gali būti pakeltas labai aukštai. Taigi kaip turi būti teisingai atliekamas pastatų sienų šiltinimas? Juk ne visi mes galima pas save sumontuoti autonomišką šildymą, tačiau juk visada yra tinkama alternatyva. Be to, šia sistema gali pasinaudoti praktiškai kiekvienas žmogus. Svarbiausias aspektas yra, kad būtų atliktas pastatų šiltinimas, kadangi priešingu atveju niekas nepadės. Kartais nutinka tokie atvejai, kai žmonės pagaliau susimąsto, kad yra reikalinga tokia procedūra kaip namo šiltinimas. Ir visa technologija yra pagrįsta tuo, kad reikia pasirinkti nebrangią izoliuojančią medžiagą ir meistrą, kuris atliks darbus. Tačiau su laiko šiltinimo metodas gali nuvilti ir nepateisins savo išlaidų ir lūkesčių. Netinkamo pasirinkimo pasekmės yra šalčio tilto susidarymas per kuriuos iš namų išeina šiluma arba atsiranda drėgmė. Taigi kaip gali būti atliekamas teisingas namo apšiltinimas? Patogiam gyvenimui, o ir apskritai sėkmingai veiklai yra reikalinga temperatūra nuo 20 iki25 laipsnių, o drėgmės lygis turi būti nuo 50-60 procentų. Tai yra pakankamai siauri rėmai palyginus su parametrų pokyčiais išorinėje terpėje, lauke. Vertinant vidutinę metinę temperatūrą ji gali būti net žemesnė nei normali. Taigi mes esame priversti sau patogų klimatą patalpoje sukurti dirbtinai. Dažniausiai tai yra daroma apšildant namą.
Ir čia jau yra labai svarbu suprasti kas yra išlaidos šilumai, atitinkamai ir noras taupyti. Svarbiausias ekonomiškumo faktorius tai sukurtas patogus mikroklimatas tik tose vietose arba patalpose, kuriose yra žmogus. Nereikia šildyti erdvės sienų arba namo lubų sąskaita. Norint pasiekti šį tikslą reikia maksimaliai izoliuoti save nuo išorinės terpės. Tik pagal tai galima suprasti, kad šilumą izoliuojanti medžiaga turi būti kaip galima arčiau išorės nuo, kurios ji izoliuoja aplinką. Pastatų šiltinimas turi būti atliekamas efektyviai ir jis turi būti naudingas. Pirmasis šio šiltinimo privalumas tas, kad į jūsų namus patekęs šaltas oras akimirksniu pradės šilti sienos paviršiaus dėka, kadangi ji turi teigiamą šilumos inerciją. Ir net jei lauke bus -20 laipsnių temperatūra patalpos viduje neturi nukristi daugiau nei keliais laipsniais, nei prieš vėdinimą. Taigi galima paminėti ir antrąjį privalumą. Vidinės, storos pastato sienos neturi turėti jokių net ir mažiausių tarpų ir natūralios konvekcijos sienos viduje. Atitinkamai negali atsirasti jokių šalčio tiltų ir temperatūra negali būti žemesnė nei rasos taškas. Tai yra niekur nesikaups drėgmė iš oro ir sienos nebus drėgnos, jos nejuodos nuo pelėsio.
Vienintelės vietos kur galima pamatyti drėgmę ir kondensatą dėl didelio temperatūrų svyravimo tai tik langų sritis, pavyzdžiui, stiklo paketai, palangės ir kita. tačiau tai jau yra visiškai kita tema. Taigi kokios gali būti bendros problemos jei sienos yra apšildytos iš vidaus. Toks pastatų šiltinimas yra atliekamas, kai remontas daromas patalpos viduje, izoliuojanti medžiaga yra montuojama po gipso kartonu. Pastatų šiltinimas turi būti atliekamas naudojant tik kokybiškas medžiagas, kurios neleis daugintis kenkėjams, grybeliui ir kitiems mikroorganizmams. Taip pat medžiaga neturėtų leisti susidaryti oro tarpams per kuriuos į namus galėtų patekti šiluma. Tik pasirinkus ekologišką ir patikimą izoliuojančią medžiagą pastatas gali būti tinkamai apšildytas. Šiuo atveju turi padėti profesionalai, kurie turi patirties ir gali suteikti adekvačią konsultaciją, kuri bus naudinga pastato savininkui. Pasirinkti reikia racionaliai.
Parašykite komentarą