Kategorijos

Racionalus pastatų šiltinimas

Laiku  atliktas pastato šiltinimas padės  jame išsaugoti šilumą, tačiau tik tuo  atveju jei  viskas bus padaryta  teisingai. Tokiu   atveju  energijos taupymas gali būti pakeltas labai  aukštai.  Taigi  kaip turi  būti  teisingai atliekamas pastatų sienų šiltinimas? Juk  ne visi  mes galima  pas save  sumontuoti  autonomišką šildymą, tačiau  juk visada  yra tinkama  alternatyva. Be to, šia  sistema gali pasinaudoti praktiškai kiekvienas žmogus. Svarbiausias  aspektas yra, kad būtų  atliktas pastatų šiltinimas, kadangi priešingu  atveju niekas nepadės. Kartais  nutinka tokie  atvejai, kai žmonės pagaliau susimąsto, kad yra  reikalinga tokia procedūra kaip namo  šiltinimas.   Ir visa  technologija yra pagrįsta tuo, kad reikia pasirinkti  nebrangią izoliuojančią medžiagą ir meistrą, kuris  atliks darbus. Tačiau  su laiko  šiltinimo metodas  gali  nuvilti ir nepateisins savo išlaidų ir lūkesčių.   Netinkamo pasirinkimo pasekmės yra šalčio tilto  susidarymas per kuriuos iš namų išeina šiluma arba  atsiranda  drėgmė.  Taigi  kaip gali  būti  atliekamas teisingas namo  apšiltinimas? Patogiam  gyvenimui, o ir apskritai  sėkmingai veiklai yra  reikalinga temperatūra nuo 20 iki25 laipsnių, o drėgmės  lygis  turi  būti nuo 50-60 procentų. Tai yra pakankamai siauri rėmai palyginus   su parametrų pokyčiais išorinėje  terpėje, lauke.  Vertinant vidutinę metinę temperatūrą ji gali  būti net žemesnė nei normali. Taigi mes  esame priversti  sau patogų klimatą patalpoje  sukurti  dirbtinai.  Dažniausiai tai yra daroma  apšildant namą.

Ir čia jau yra labai svarbu suprasti kas  yra  išlaidos šilumai, atitinkamai ir noras taupyti.  Svarbiausias  ekonomiškumo faktorius tai  sukurtas  patogus mikroklimatas tik tose vietose arba patalpose, kuriose yra žmogus. Nereikia  šildyti erdvės sienų  arba namo  lubų sąskaita.  Norint pasiekti  šį tikslą  reikia maksimaliai izoliuoti save  nuo išorinės terpės.  Tik pagal  tai galima  suprasti, kad šilumą izoliuojanti medžiaga  turi  būti kaip galima  arčiau išorės nuo, kurios ji izoliuoja  aplinką.  Pastatų  šiltinimas turi būti  atliekamas  efektyviai ir jis turi  būti naudingas.  Pirmasis šio šiltinimo privalumas tas, kad į jūsų namus patekęs šaltas oras  akimirksniu pradės  šilti sienos paviršiaus dėka, kadangi ji turi teigiamą šilumos inerciją. Ir net jei lauke  bus -20 laipsnių temperatūra patalpos  viduje   neturi nukristi daugiau nei keliais  laipsniais, nei prieš vėdinimą.  Taigi  galima paminėti ir  antrąjį privalumą.  Vidinės, storos pastato  sienos neturi turėti jokių net ir mažiausių tarpų ir natūralios konvekcijos  sienos  viduje.  Atitinkamai negali  atsirasti jokių šalčio tiltų ir temperatūra negali būti žemesnė nei rasos taškas.  Tai yra niekur nesikaups  drėgmė iš oro ir sienos nebus drėgnos, jos  nejuodos nuo pelėsio.

Vienintelės  vietos kur galima  pamatyti drėgmę ir kondensatą dėl didelio temperatūrų  svyravimo tai tik langų  sritis, pavyzdžiui, stiklo paketai, palangės ir kita.  tačiau tai jau yra visiškai kita tema.  Taigi kokios gali būti bendros problemos jei  sienos  yra apšildytos  iš vidaus.  Toks pastatų šiltinimas yra atliekamas, kai remontas daromas patalpos viduje,  izoliuojanti medžiaga yra montuojama  po gipso kartonu.  Pastatų  šiltinimas turi  būti  atliekamas naudojant tik kokybiškas  medžiagas, kurios neleis  daugintis kenkėjams, grybeliui ir kitiems  mikroorganizmams.  Taip pat  medžiaga  neturėtų leisti  susidaryti oro tarpams  per kuriuos į namus galėtų patekti šiluma.  Tik pasirinkus ekologišką ir patikimą izoliuojančią  medžiagą pastatas gali būti tinkamai apšildytas.  Šiuo  atveju  turi  padėti profesionalai, kurie turi patirties ir gali  suteikti  adekvačią konsultaciją, kuri bus naudinga  pastato savininkui.  Pasirinkti reikia racionaliai.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *