Sveika aplinka – nuo pirmųjų vaikystės žingsnių

Ką daryti, kad jūs ir jūsų vaikas būtumėte sveiki? Atsakymas vienas – sveikai gyventi!
Specialistai tvirtina, kad sveikos gyvensenos įpročiai ir požiūris, įdiegti vaikystėje, išlieka visą gyvenimą. Sveiką gyvenseną apibrėžia ne tik sveika mityba ir pakankamas fizinis aktyvumas. Kiekvienų atsakingų tėvų pareiga – pasirūpinti savo vaikų gerove, sukuriant sveiką gyvenamąją aplinką.
Vis dažniau kalbama, kad žmogaus organizmui neigiamą įtaką daro netinkamas patalpų mikroklimatas. Patalpų mikroklimatas – tai patalpų oro temperatūros skirtumai, santykinis oro drėgmės ir oro judėjimo greičio derinys.

Tik optimalios mikroklimato parametrų vertės neturi neigiamo poveikio sveikatai. Patalpose turi būti užtikrintas vėdinimas varstomais langais ir natūralios traukos kanalais. Nevėdinamose patalpose kaupiasi drėgmė, anglies dvideginis, anglies monoksidas, azoto dioksidai, sieros vandenilis, acetonai ir kitos kenksmingos medžiagos. Jei patalpų temperatūra žema, padidėjusi drėgmė, patalpos nevėdinamos, ore padidėja mikroorganizmų kiekis, kurie gali įtakoti kvėpavimo takų ligų atsiradimą. Jeigu ilgą laiką būname uždarose ir nevėdinamose patalpose, ore sumažėja deguonies kiekis, kuris įtakoja nuovargio atsiradimą, galvos skausmą, nervingumą. Geriau jaučiamasi esant nekintamai oro temperatūrai, o tam įtakos turi ir pačių patalpų apdaila.
Sveikų namų statyba, naudojant aplinkai draugiškas statybines medžiagas bei kvėpuojančių konstrukcijų sistemą, sparčiai populiarėja Lietuvoje. Mūsų oro sąlygoms geriausias pasirinkimas – medinis būstas. Apdailai vis dažniau pasirenkamas natūralus molis. Sveikos statybinės medžiagos yra netoksiškos, pagamintos iš perdirbamų žaliavų.
Nereikia nuleisti rankų, jei nėra galimybių pradėti statybas. Kokybiškesnį mikroklimatą sau ir savo vaikams galite sukurti bet kokiame būste, pasirinkdami ekologiškas apdailos medžiagas, kurios sukuria sveiką, subalansuotą aplinką ir tinkamą drėgmės pusiausvyrą. Mes rekomenduojame rinktis naujos kartos Fermacell Greeline gipso plaušų plokštes, kurių efektas yra grindžiamas ekologiniais gamtos principais, natūraliomis avies vilnos filtravimo savybėmis. Natūraliu būdu teršalai yra sujungiami ir negrįžtamai suardomi – į aplinką grįžta švarus oras. Fermacell greenline efektyvumas buvo ištirtas ir patvirtintas Kelno Eco Institute.

Sveika aplinka – nuo pirmųjų vaikystės žingsnių

Fermacell Greenline geriausiai veikia su “kvėpuojančia” ir natūralia sienų danga – molio tinku. Savo natūralumu bei išskirtinėmis savybėmis molis yra daug kartų pranašesnis už bet kokį žmogaus dirbtinai sukurtą gaminį. Su molio tinku paprasta ir lengva dirbti, todėl kiekvienas norintis atnaujinti savo būstą, su molio tinku ar kitais molio tinko gaminiais gali tai pasidaryti pats. Platus spalvų pasirinkimas leis sukurti  tobulą interjerą naudojant ekologiškas medžiagas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.