Kategorijos

Šviesios mintys – šviesus pasaulis. Jūsų psichinės sveikatos svarba

Gera savijauta yra vienas svarbiausių faktorių, atsakingų už produktyvumą, darnius tarpusavio santykius  ir fizinę sveikatą. Tačiau šiomis dienomis, vis daugiau žmonių skundžiasi nuotaikų svyravimu, fiziniais skausmais ir motyvacijos nebuvimu. Stresas, kasdieniai iššūkiai ir neigiamos mintys yra pagrindinės to priežastys, todėl privalome ieškoti būdų, kaip su tuo kovoti ir kaip pagerinti psichinę savijautą.

GEROS SAVIJAUTOS SAVOKA.

Šią sąvoka kiekvienas iš mūsų suprantame skirtingai dėl savo individualių poreikių bei supratimo apie gyvenimą. Kas tai yra gera savijauta?  Sudėjus visus apibūdinimus, pagrindinė mintis siejasi su sveiku darbo ir poilsio balansu, dėmesingumu savo fiziniams ir emociniams poreikiams. Ar tai būtų meditacija ar hobiai, yra daugybė būdų pasirūpinti gera savijauta. Sužinokite kelis iš jų.

MANKŠTA.

Mankšta yra vienas veiksmingiausių būdų pagerinti psichinę sveikatą. Mat mankštinantis išsiskiria natūralus laimės hormonas – Seratoninas, dėl kurio žmogus jaučiasi geresnės nuotaikos. Taip pat mankšta suteikia energijos, padeda numalšinti stresą ir sureguliuoti miego ritmą. Todėl jeigu kenčiate nuo nemigos, atlikite penkiolikos minučių mankštą kelis kartus per savaitę ir susireguliuosite savo miego ritmą.

MEDITACIJA.

Meditacija yra labai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, tačiau daugelis iš mūsų apie tai net nesusimąstome. Mes gyvename emocijomis, kurias kontroliuoja mūsų smegenys, tačiau taip nutinką, jog kartais žmogus “perdega”. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl yra labai svarbu nors dešimt minučių per dieną pabūti čia ir dabar. Kad mūsų svarbiausias organas – smegenys galėtų persikrauti.

Afirmacijos arba kitaip tariant saviitaiga taip yra labai veiksminga pagalba sau. Nors daugeliui žmonių atrodo kvaila sau kartoti pozytivius žodžius, tačiau mokslininkai irodė, jog afirmacijos yra tiesiogiai susijusios su mūsų gyvenimais.

GERA SAVIJAUTA GYDO FIZINES LIGAS.

Kuomet esame geros savijautos, jaučiamės ramūs ir laimingi, susitvarkome stresinėse situacijose, fizinis kūnas į tai atsako. Liaudies posakis teigia, jog visos ligos prasideda galvoje. Taip pat ir medicinoje yra plačiai taikomos praktikos, kuomet pacientai atlieka specialias procedūras psichinei sveikatai pagerinti. Viena šių procedurų –  aromaterapija. Pavyzdžiui levandų eterinis aliejus ramina, pakelia nuotaiką ir atpalaiduoja įsitempusius raumenis, o tai yra labai svarbu fizinio gyjimo procesui.

PADĖKITE PATYS SAU.

Pagalba sau gali būti maloni veikla, bendravimas su kitais, kelionės ir dar daug kitų. Atsirinkite kas jums patinka, kas jus daro laimingesniais. Nebijokite bandyti ir suklysti. Medituokite kasdien. Neapleiskite savo psichinės sveikatos, ji yra labai svarbi pilnavertiško gyvenimo dalis.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *