Tempimo pratimų nereikia pervertinti

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja vadinamieji „tempimo“ pratimai – šio tipo pratimai demonstruojami rytmetinėse televizijos laidose, į jų užsiėmimus aktyviai kviečia sporto klubai. O ir patys žmonės įsitikinę, kad kai kankina nugaros skausmas „prasitampyti“ yra į naudą.

„Šiuo atveju yra vienas niuansas, kurio negalima pamiršti. Jeigu nuolat kartojami tik tempimo pratimai, bet nestiprinami gilieji raumenys, mes tik atpalaiduojame pertemptus raumenis, o nusilpusių raumenų nestipriname. Todėl disbalansas niekur nedingsta.
Mano manymu, įvairios fizinio aktyvumo kryptys pastaruoju metu „tempimą“ pernelyg išaukštino. Be abejo, atlikdamas tempimo pratimus žmogus efektą pajunta labai greitai. Bet reikia nepamiršti, kad nugaros skausmas ir skausmo priežastis – du skirtingi dalykai. Nugaros skausmo šaltinis yra pertemptas raumuo. Ar mes raumenį tempsime, ar masažuosime, ar taikysime akupunktūrą – visais šiais atvejais kuriam laikui skausmas atlėgs. Bet tikroji priežastis nuo kurios atsirado nugaros skausmai nebus pašalinta – „snaudžiantys“ pasyvūs raumenys nebus įtraukti į darbą, o skaudami, pertempti raumenys ir toliau dirbs „dviem etatais“, – vaizdžiai aiškina LSMU MA dėstytojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.